Тежак пораз кошаркаша Црвене звезде од Албе у Београду

Ни овог пута кошаркаши Црвене звезде нису могли да нађу начин да победе Албу, која је у петом колу Евролиге у Београду нанела домаћину трећи пораз у сезони.
Nejt Volters

Био је ово шести узастопни дуел који су црвено–бели изгубили од екипе из Берлина. У окршају два тима која су у проблемима са повредама, гости су се боље снашли и надиграли су састав Дејана Радоњића, који је, осим на почетку, стално био у великом заостатку. На кратко је Звезда повела (9:7) да би потом контролу над утакмицом преузела Алба, силно мотивисана да поправи скор с обзиром на то да је иза себе имала три пораза. Већ у другој четвртини немачка екипа стекла је двоцифрену предност, која је у трећој била и 15 разлике (25:40).

Никако нису могли домаћи да нађу пут до резултатског прикључка. На сваки покушај, као што је серија 8-0, коју је иницирао Нејт Волтерс, гости су имали спреман одговор. Није сада Звезду красила препознатљива одбрана, што је Алба знала да искористи, промашивали су се зицери и на тај начин није могло да се парира ривалу. Трачак наде био је у трећој деоници када су Београђани смањили заостатак на девет поена, али више нису могли. У последњих десет минута било је и максималних 16 за Албу, која је мирно привела меч крају.

Звезда у уторак гостује Монаку, а с обзиром на то да је следеће седмице очекује дупло коло, већ у четвртак ће у Милано.

К. Б.

Црвена звезда – Алба 63:78 (10:12, 15:26, 21:20, 17:20)

БЕОГРАД: Дворана „Александар Николић“, гледалаца: 4.600, судије: Перез, Перанди, Силва.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Волтерс 13 (5ас), Ускоковић,  Давидовац, Митровић 11 (9ск), Лазић 3, Калинић 5 (4ас), Добрић 5, Холинс 10, Симоновић, Кузмић 16 (6ск), Цирбес.

АЛБА: Ло 17, Да Силва 9, Смит 8, Делоу, Матисек 3, Никић, Олинде 9, Кумаде, Сикма 11 (7ск, 3ас), Пено, Блат 10 (3ас), Зусман 11.