У војвођанском дербију Новосађани савладали Суботичане

Војводина – Спартак 114:103  (33:28, 27:25, 30:25, 24:25)
е

Раритет на крају сезоне: кошаркаши Војводине, у првом мечу последњег, 26. кола Кошаркашке лиге Србије у мечу против Спартака, погодили су више тројки него слободних бацања! Изабраници Филипа Соцека изван линије 6,75 били су прецизни 17 пута (из 39 покушаја), док су “пенале” шутирали 15 од 22. Било је то сјајно шутерско вече на затварању тешке сезоне за оба тима у којој је Војводина опстала, а Спартак испао из КЛС. Уз тешко остариву теорију, Новосађани чак могу и до 8. места које води у Суперлигу, али такав сценарио је мало вероватан.

У војвођанском “класику” није било резултатског императива, самим тим ни озбиљне дефанзиве. Одбране су игране “про форме”, а црвено – бели су у таквим околностима шутерски неумољиви. Напади су се брзо завршавали, а већ у првој деоници Воша је стигла до двоцифрене предности (17:7). Када је одбрана домаћих била баш неозбиљна, Спартак је ухватио прикључак, потом и повео(43:46)м али онда су домаћи одговорили серијом 14:3, вратили предност и на полувреме отишли са 7 поена вишка (60:53).

Меч је, испоставило се, преломљен у трећој четвртини, када су се Новосађани жестоко распуцали и стигли до 18 поена вишка (73:55). Посебно је био расположен Алекса Зарић (тројке 5 од 7), а за брз проток лопте и рафалну паљбу домаћих Суботичани нису имали одговор, те победа Воше до краја утакмице није долазила у питање.

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 200. Судије: Белошевић, Ј. Јурас, Виријевић.

ВОЈВОДИНА: Зарић 27, Стојановић 10 (10ас), Мајсторовић 19, Шућур, Грубор 22, Ребић 8, Прица 7 (10ск), Мандић, Ковачевић, Бировљев 12, Шрајер, Матовић 9.

СПАРТАК: Бакумања 21, Шаренац 13 (8ас), С Газибеговић, Урошевић 9, Бијелић 8, Лобарев 13, Којић 2, В. Газибеговић 12, Куриyа 7, Мишковић 18 (10ск).