Вршчани бољи од Војводине у Новом Саду 79:84

НОВИ САД: Кошаркаши Вршца савладали су вечерас Војводину у Новом Саду резултатом 79:84, у другом колу Суперлиге Србије за кошаркаше.
kk vojvodina fica

Вршац је добио прву четвртину резултатом 15:28. А жестоко је кренуо. Већ у трећем минуту Вршчани су имали предност од 0:11. Ту разлику су увећали и у другу четвтину ушли са 13 поена разлике.

Војводина се тада тргла и добила наредне две четвртиине (21:11, 24:21) те стигла до изједначења од 60:60 пред почетак последњег периода игре.

Наравно, уследила је неизвесна завршница. Тимови су се мењали у вођству, а ни један тим није имао више од три поена разлике.

Међутим, Вршчани су имали снаге да квалитетно одиграју последњи минут утакмице и да из два напада постигну четири поена што им је било асвим довољно за победу. Они су последњи део игре добили резултатом 19:24.

Крсто Бјелица је постигао 29 поена, а Дејан Јањић 23. У Вршцу најефикаснији је био Мирослав Пашајлић са 19 поена.

У 3. колу Војводина у среду игра у Железнику.