Женска кошаркашка лига Србије: Важна победа Новосађанки

Кошаркашице 021 извојевале су у дерби утакмици 16. кола Прве женске лиге Србије, изузетно вредну победу која их оставља у доброј позицији да се на крају нађу међу прве четири првопласиране екипе.
kosarka, tanjug

У дуелу са директним конкурентом, Новосађанке су одиграле одлично у одбрани у другој и трећој четвртини, Јована Адамовић је по обичају направила разлику на паркету, те је победа већа од оне коју су црно – беле извојевале на домаћем терену, када је било девет разлике за Београђанке.

Домаћа екипа почела је у грчу, нервозно, са великим бројем грешака. Но, прикључак за гошћама је брзо ухваћен, а у другој и трећој деоници изабранице Саше Јовановића су одличном дефанзивом просто паралисале нападе Партизана. Црно – беле кошаркашице имале су проблема у организацији офанзивних акција, и то се и те како утицало на резултат. Домаћи тим је водио у једном тренутку и са 17 поена вишка (61:44), али су гошће половином последње четвртине успеле да се приближе и опасно припрете, када су спустиле разлику на осам поена. Ипак, тројкама Јованчевићеве, а потом и Дуње Гверо у следећа два напада, меч је дефинитивно преломљен што се победника тиче, а 021 је успео и да оствари разлику захваљујући којој ће, у случају истог броја бодова, имати бољи пласман од Партизана.