Женска кошаркашка лига Србије: Војвођански дерби Новосађанкама

Од готовог - умало вересија за екипу 021, али су Новосађанке у војвођанском дербију у 7. колу женске кошаркашке лиге, успеле да славе.
kosarka

Имале су домаће и 19 поена вишка, али су уз доста среће у завршници успеле да сачувају предност.

Након изједначеног почетка, пред крај деонице разлику за домаћи тим направила је Јована Адамовић. У другој четвртини гошће су брзо изједначиле након серије 5:0, али је 021 узвратио својом серијом од 7:0. Уз врло жустру у покретљиву одбрану, те добру ролу Ларе Радуловић, домаће су отишле на полувреме са 12 поена вишка (41:29).

Пред крај треће деонице тим из Новог Сада је стекао поменутих 19 поена предности и имао све услове за мирну завршницу. Међутим, Врбашанке се нису предавале и замало да дођу до преокрета. Наиме, два минута пре краја Дуња Гверо је погодила тројку и смањила на 68:62.

У општој јурњави, са грешкама на обе стране, мало више среће и присебности имао је домаћи тим и тако дођао до победе. Д. Кн.

021 - Врбас Медела 72:66 (21:16, 20:13, 18:13, 13:24)

ПЕТРОВАРАДИН: Спортска хала, гледалаца 100, судије: Својић, Олћан, Батинић.

021: Радовић 5, Бедов, Маријановић, Чорто 8, Опачић 2, Требовац 15, Радуловић 16 (10ск, 5 ас), Поповић, Адамовић 18 (12ск), Илић 8, Тодоровић.

ВРБАС МЕДЕЛА: Репчек, Радојчин, Гверо 13, Бјеловић 12, Подунавац 6, Мудреша 3, Маројевић, Јанковић 19 (7ск), Павићевић, Марчетић 2, Прокић 11.