ЖЕНСКА КОШАРКАШКА ЛИГА Трилер Новосађанкама

Војвођански дерби одигран у Врбасу, између домаће екипе и новосадског 021, у потпуности је оправдао очкивања, с обзиром да је виђен узбудљив и врло неизвестан меч.
basket-lopta

Гошће су наступиле без најбоље играчице и капитена, повређене Јоване Адамовић, те је аутоматски анулиран један део разлике у квалитету између два тима. То се видело и на терену, јер победник није био познат до последњих тренутака.

Након изједначене прве четвртине, у другој је екипа Дејана Мудреше махом била у вођству, па је на одмор отишла са шест поена предности (43:37). Ипак, на почетку другог дела игре разиграл се Дуња Гверо, те је 021 ухватио прикључак. У последњој деоници, гошће су имале предност од осам поена (63:71), али су Врбашанке два минута до краја пришле на само поен заостатка. Тада је кренула драма: домаће кошаркашице су погодиле тројку и прешле у вођство, а резултат је изједначила јуче врло добра Бранислава Момић која је убацила оба слободна бацања. Врбашанке су имале напад пола минута пре краја, али га нису искористиле, те је Новосађанкама остало 10 секунди да реше меч у своју корист. То су и урадиле, после правог трилера, када је најефикаснија играчица меча, Тамара Јокић, шутирала и промашила, али је поново ухватила лопту и две секунде пре последњег збука сирене постигла победоносни кош.

Врбас – 021 75:77 (19:19, 24:18, 16:16, 16:24)

ВРБАС: ЦФК “Драго Јововић”, гледалаца: 250, судије: Смиљанац, Својић.

ВРБАС: Ристић 12 (8ас), Рос 19, Марчетић, Репчек, Подунавац 14, Мудреша 3, Павићевић, Радојчин 4, Мужевић 9, Сарић 14 (9ск).

021: Опачић 2, Јованчевић 7 (4ас), Момић 18 (12ск), Поповић 4, Радовић, Поплудијевић, Гверо 10, Јокић 22 (4ас), Илић 14, Поповић, Тодоровић, Јовановић.