Звезда лако до победе против ФМП-а у АБА лиги

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде савладали су ФМП 90:82 у мечу 26. кола АБА лиге. Домаћа екипа је на полувремену имала поен предности, а питање победника решено је у трећој четвртини коју је Звезда добила са 24:12.
kosarka kos

Дејан Радоњић је распоредио минуте на свих 12 играча, а најефикаснији је био Лука Митровић са 17 поена и 10 скокова, док су Стефан Лазаревић, Огњен Добрић и Никола Ивановић убацили по 12. Најбољи у тиму ФМП-а био је Ебука Изунду са 23 поена и девет скокова, а Американац Брајс Џонс је уписао 19 поена и седам асистенција.

Црвена звезда је на челу АБА лиге са 21 победом и два пораза, а до краја лигашког дела сезоне одиграће мечеве против Будућности у Подгорици (16. априла), Борца у Чачку (20. априла) и Игокее у Београду (23. априла). ФМП је обезбедио пласман у плеј оф, има скор 14/11 и остаје му да одигра утакмицу против Цедевита Олимпије у Железнику (22. априла).