Звезда лако савладала ФМП и повела са 1:0 у финалу Суперлиге

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде повели су са 1:0 у финалној серији Суперлиге Србије, пошто су вечерас у хали "Александар Николић" убедљиво савладали ФМП са 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19).
w

Домаћин је меч у своју корист преломио већ у другој четвртини који је решио у своју корист са 29:11, па је на полувремену на семафору стајало недостижних - 53:29.

Максималних 42 поена разлике црвено-бели су стекли на истеку 39. минута (108:66).

Пред око 4.000 гледалаца најефикаснији у редовима победничког тима био је Огњен Кузмић са 17 поена, док је Огњен Добрић додао 14.

У екипи ФМП истакао се Данило Тасић са 19 поена.

Изабраници Дејана Радоњића имаће у наредном мечу, у недељу (20.00) у Железнику, прилику да седми пут заредом освоје домаћи шампионат и тако престигну Партизан по броју титула.

Оба вечита ривала тренутно имају по 21 трофеј националног шампиона.

У случају тријумфа ФМП, новог првака државе у кошарци одлучице мајсторица у дворани "Александар НИколић" у уторак, 19. јуна, у 20 часова.

Кошаркаши Црвене звезде утакмицу су одиграли у специјално дизајнираној гарнитури дресова посвећеној навијачима клуба са Малог Калемегдана.