Звезда од "минус 13" до победе против Олимпије у Љубљани

ЉУБЉАНА: Кошаркаши Црвене звезде забележили су и трећу победу на старту сезоне у АБА лиги, пошто су вечерас у утакмици 3. кола савладали Олимпију у Љубљани 82:73 (18:29, 25:13, 21:16, 18:15).
1

Само у првој четвртини Олимпија је парирала Звезди, а у остатку меча црвено–бели су показали да су бар за класу бољи тим, предвођени распуцаним Огњеном Добрићем. Након три кола АБА лиге, српски шампион има максимални учинак.

Иако је боље почела меч и повела 7:2, Звездина дефанзива у наставку прве четвртине је личила на све, само не на одбрану која их је красила прошлих сезона. Добру су шутирали “змајчеки”, са неколико добрих акција лако поентирали из рекета, те су релативно без муке стигли до двоцифрене предности. Почетком друге четвртине, Олимпија је имала чак 13 поена предности (31:18), али од тог момента све је ишло на црвено–белу воденицу. Истини за вољу и дискутабилни судијски критетијум, због ког су домаћи у првом делу “зарадили” три техничке грешке уз један неспортски фаул, погурале су српског шампиона, јер је искључење зарадио капитен Олимпије Хроват. Прво је уследила серија од 7:0 Звезде, а и финиш првог дела игре је у потпуности припао Београђанима. На полувреме се отишло вођством нашег тима од 43:42.

Као и на старту меча, боље су почели домаћи у трећој деоници, стекли пет поена вишка (47:42). У првој половини овог периода екипе су играле у серијама и смењивале се у вођству, а онда је Звезда заиграла одлично у одбрани, брзо и ефикасно у нападу, под оба обруча је царевао Матијас Лесор и убрзо су црвено–бели преокренули резултат, стекавши пред крај треће четвртине девет поена вишка (62:53). У последњу деоницу ушло се с вођством Звезде од 64:58.

Тим из Србије неко време се мучио у нападу, три минута је био без коша, али је све то компензовала одлична одбрана која је изазвала велике проблеме за домаћи тим.

Када је три минута пре краја одлични Огњен Добрић погодио за три поена и за плус осам (75:67 за Звезду), био је то наговештај да бодови иду у Београд.

Д. Кнежић

ОлимпијаЦрвена звезда 73:82 (29:18, 13:25, 16:21, 15:18)

ЉУБЉАНА: Дворана “Тиволи”, гледалаца: 2.000, судије: Радовић, Драгојевић и Кољеншић.

ОЛИМПИЈА: Кастрати 6, Барбарич, Радуловић 2, Оливер 11, Шпан 5, Бубнић 3, Раyим 12, Морган 10 ( 12 ск, 4 ас)), Шћекић, Бетл 17, Јурчек, Хроват 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС: Кешељ 2, Радичевић 4 ( 7 ас), Дангубић 5, Лазић 4, Лазаревић 2, Антић, Добрић 17, Јанковић 13, Рочести 16 ( 6 ас), Лесор 12 ( 9 ск), Јовановић, Бјелица 7.