Звезда стотком до плеј–оф зоне АБА лиге

Очигледна разлика у квалитету кошаркаша Црвене звезде и фењераша Цибоне довела је Београђане до лаганог тријумфа у последњем мечу 16 кола АБА регионалне лиге и што је важније, после доста времена, у плеј–оф зону.
b

Некада велики дерби два клуба свео се на одрађивање посла домаћина у дворани „Александар Николић“ који је везао три победе у овом такмичењу, пет на свом терену, док му је славље добро дошло после два пораза прошле седмице у Евролиги у Штарк арени. Други пут ове сезоне је Црвена звезда узела меру Загрепчанима, који се налазе у зони испадања, а пети пут је у АБА лиги прешла 100 поена, трећи меч заредом.

Дилеме око победника ни сада није било, јер је екипа тренера Драгана Шакоте од почетка преузела контролу меча. Одлично су црвено–бели шутирали тројке, редом су се уписивали у стрелце, па су већ после првих 10 минута у кош Цибоне убацили 31 поен.

Шакота је одлично расподелио минутажу и само Перпероглу није улазио на терен, а он се нашао у саставу први пут после два и по месеца, колико је одсуствовао због повреде. Гости су на почетку друге деонице серијом 5–0 наговестили повратак у игру, али то је било кратког даха, јер је предност Звезде већ била превисока. Рутински су Београђани одрадили посао и на полувремену су имали 20 поена вишка – 53:33.

Црвена звезда – Цибона 102:80

Наставили су и после паузе црвено–бели да решетају тројке, играли су као да није разлика толико висока (у једном тренутку и 22) и сигурним кораком су хитали ка тријумфу. Смањила је Цибона заостатак у последњој четвртини на 11 поена, када је искористила Звездино опуштање. Реаговао је, међутим, Шакота тајм–аутом, како не би ништа препустио случају и до краја се питање победника није постављало.

Црвена звездаЦибона 102:80 (31:17, 22:16, 21:25, 28:22)

БЕОГРАД: Дворана „Александар Николић“, гледалаца: 1.750, судије: Белошевић, Арсенијевић, Хаџић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Пантер 7, Кузмић 6, Браун 13 (14ас), Перпероглу, Берон 7, Добрић 10, Гист 15 (6ск), Џенкинс 6, Симанић 13, Јовановић 5, Оџо 7, Штимац 13

ЦИБОНА: Ребец 5, Катић, Бундовић 19, Вуцић 4 (8ск), Новачић 16, Пркачин 5, Баџим 9, Розић 2, Љубичић 2, Гибсон 11 (3ас), Рамљак 7 (3ас).