Лига нација: Србија победила Аустралију, опет у пет сетова

СОФИЈА: Одбојкашка репрезентација Србије везала је и трећу победу у Лиги нација овог викенда у Софији, пошто је данас савладала Аустралију са 3:2 (25:23, 25:19, 20:25, 25:27, 15:9).
Odbojkasice Srbije/OSS

Најбољи одбојкаши Србије везали су три победе у Лиги нација  на турнуру у Бугарској. Прво су саваладали домаћина Бугарску, затим Русију и у трећем мечу Аустралију - све идентичним резултатом, у пет сетова, са по 3:2.

Чинило се да ће Аусталијанци бити нешто лакши  ривал за наш тим у односу на пртходна два. После нашег вођства од 2:0 у сетовима играчи Аустралије су искористили то што је селектор Никола Грбић на терен послао  одбојкаше са мањом минутажом, стигли су до изједначења па се играо пети сет.

Вратила се на терен прва постава, показала озбиљност и убедљиво добила  последњи сет.

У мечу који је трајао нешто дуже од два сата најефикаснији био је Душан Петковић са 18 поена, док је Урош Ковачевић имао десет.

Следећег  викенда наша репрезентација наступиће у  у Француској где ће јој ривали бити домаћин,  Аргентина и Јужна Кореја.

М. Р.

Србија – Аустралија 3:2 (25:23,25:19,20:25,25:27, 15:9)

СОФИЈА: Дворана „Армејец“, гледалаца: 1.500, судије: Пасквали (Италија), Ковар (Словачка).

СРБИЈА: Околић 9, Ковачевић 10, Катић 7, Крсмановић 4, Ивовић 5, Јововић 2, Мијаиловић 5, Петковић 18, Лубурић 4, Мајсторовић (л), Росић (л), Лисинац 2, Костић, Симић 4.

АУСТРАЛИЈА: Стејплс 17, Ричардс 16, Хоџис 15, Оди 10, Грејем 6, Вилијамс 3, Дошањ 2, Смит 2, Сандерсон, Липскомб, Пикок, Пери, Моут, Они.