ОДБОЈКАШИ СРБИЈЕ ИЗГУБИЛИ ОД ФРАНЦУСКЕ: Олимпијски шампион очитао лекцију ослабљеним "орловима"
Одбојкаши Француске убедљиво су савладали Србију у трећем колу друге седмице Лиге нација која се одржава у Орлеану.
Олимпијски шампион је рутински славио против ослабљених Орлова са 3:0 (25:23, 25:16, 25:22).
Селектор Георге Крецу није могао због повреде да рачуна првог коректора Вељка Машуловића, као и стартног примача сервиса Лазара Мариновића, који се данас вратио у Београд јер је имао заказану свадбу.
На моменте је млади састав Србије пружао отпор Француској, али је било то недовољно да се угрозе изабраници Андрее Ђанија.
После овог меча изабраници Георгеа Крецуа имају учинак 4-3. Пред њима је још обрачун са Американцима, који је на програму у недељу од 20.30. После тога ће бити две недеље паузе, па турнир у престоници наше земље.
Најбољи поентер у нашем саставу био је Вук Кулпинац, који је освојио девет поена. Александар Шоша, Никола Брборић и Александар Стефановић су стали на шест. У победничком тиму најбољи је био Матис Ено са 12 поена.
Француска - Србија 3:0 (25:23, 25:16, 25:22)
ОРЛЕАН: „КО'мет арена“. Судије: Бернард (Словенија), Фабиан (Уругвај).
ФРАНЦУСКА: Хено 12, Бојер 10, Клевено 9, Хец 6, Бризард 1, Магнин 1, Леон 1, Тизи - Олу, Диез (л), Геј, Ијекбекедо, Рамон (л), Дуфлос Роси, Пујол.
СРБИЈА: Кулпинац 9, Стефановић 6, Брборић 6, Шоша 6, Недељковић 5, Перић 4, Батак 3, Негић (л), Ристић (л), Машуловић, Тодоровић, Кокеза.