Одбојкаши Војводине декласирали суботички Спартак у дербију 17. кола

Војводина – Спартак (С) 3:0 (25:10, 25:16, 25:22)
њ

Да су спремни за финале Купа Србије и борбу за први трофеј ове сезоне одбојкаши Војводине показали су у дербију 17. кола Суперлиге, који је истина, то био само на папиру. Шампион је декласирао суботички Спартак у утакмици за коју су сви очекивали узбудљивији сценарио. Сусрет прошлогодишњих финалиста плеј-офа екипа тренера Слободана Бошкана одиграла је у даху и дотукла је “голубове” који су парирали само у трећем сету. На крилима петнаесте победе у низу, шеснаесте укупно, црвено–бели иду на мегдан Партизану у недељу (26. фебруара). Овакву увертиру су Новосађани и прижељкивали за тај битан дуел у Убу.

Без грешке у нападу, одличним блоком и симултанком коректора Радослава Парапунова Воша је експресно стигла до вођства у сетовима. Спартак је само на кратко имао иницијативу, а када су домаћи први пут повели (6:5) нису спуштали гас. Стратег “голубова” Ивица Јевтић није могао да раздрма екипу ни тајм-аутима, ни изменама. За Парапунова, који је у тој деоници нанизао 10 поена, није било решења. Предност шампиона је само расла, а бугарски репрезентативац је у завршници задао тежак ударац ривалу – везао је пет поена, од чега четири аса којим су Суботичани дотучени у првом сету (25:10).

Није било реакције од стране “голубова” у наставку. И даље су били у подређеном положају, без адекватног одговора на надахнуту игру Војводине. Својих пет минута у другом сету имао је и Стеван Симић, који је везао три блока за велику предност – 20:11. Све је било брзо решено и када је шампион дошао на корак до победе, Спартак се разиграо. Дисао је за вратом Воши, имао само поен заостатка (18:17) када је реаговао и Бошкан тајм-аутом. Асом Вуликића Суботичани су и изједначили, а нападом Јунгића и преокренули на 20:19. “Закували” су гости завршницу, али су Новосађани вратили резултат на своју страну и боље одиграли егал, па су “голубови” морали да се помире са убедљивим поразом после само сат и 15 минута игре.

Шампион и у следећем колу игра војвођански дерби јер гостује Јединству у Старој Пазови.

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 600, судије: Јанковић (Ниш), Зотовић (Београд).

ВОЈВОДИНА: Симић 10, Милановић, Бајандић, Зечевић, Негић (либеро), Рудић, Кавого, Убипарип 7, Мишковић (либеро), Антуновић, Буцуљевић 2, Парапунов 19, Крсмановић 9, Мехић 10.

СПАРТАК (С): Миловић (либеро), Машуловић 9, Јунгић 6, Томчић 1, Пеић (либеро), Лечић 4, Вуликић 3, Шувачки, Кан 2, Дулић 1, Лончаревић, Павловић 4, Омар 6, Тумбас.