few clouds
33°C
25.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ОДБОЈКАШИ ВОЈВОДИНЕ ОСТАЛИ БЕЗ ВАЖНИХ БОДОВА У БЕОГРАДУ: Партизан се реванширао

15.03.2026. 13:13 13:16
Извор:
Дневник
vojvodina
Фото: Одбојкаши Војводине, фото: ОК Војводина

Одбојкаши Војводине поражени су од Партизана у Београду са 3:1 у 19. колу Суперлиге.

Партизан им се реванширао за пораз из Спенса из првог дела сезоне, истим резултатом.

Новосађани су се борили против ривала на терену, али и против проблема са повредама и болестима. На крају су остали без важних бодова у борби за што бољу позицију пред плеј-оф.

Средином првог сета Партизан је серијом од 5:0 побегао на 16:12 и ту предност задржао до краја овог периода игре повевши са 1:0. Ипак, Новосађани су брзо пронашли ритам. У другом сету су заиграли знатно боље. После 5:5 Војводина је направила серију од 5:0 и повела са 10:5. Сигурном игром одржавали су Новосађани вођство, од пет, шест поена до краја другог сета и успели да дођу до изједначења на 1:1.

Највише узбуђења виђено је у трећем сету. Партизан је у једном тренутку имао високих 6:2, али је Војводина успела да се врати у игру. Серијом добрих поена гости су преокренули резултат на 9:8, а потом у неколико наврата имали и два поена предности. Ипак, завршница је припала домаћем тиму. После велике борбе Партизан је био прецизнији у кључним тренуцима и добио сет на разлику и повео са 2:1.

Војводина је покушала да се врати у четвртом сету, било је добрих акција и прилика да се меч продужи, али је Партизан задржао контролу и привео утакмицу крају за коначних 3:1.

Новосађанима преостају још три утакмице до почетка плеј-офа. У следећем колу дочекују лидера првенства суботички Спартак, па иду у госте екипи ВГСК у Велико Градиште и лигашки део завршавају дуелом с Младим радником код куће. 

Дизач Војводине Стефан Марић честитао је кипи Партизана на доброј партији.

- Заслужено су победили. Ми нисмо могли кроз читаву утакмицу да пронађемо нашу игру. Доста смо се мучили. У другом сету смо се подигли, у нападу смо били јако добри, али нажалост нисмо успели да задржимо тај ниво игре до краја. Тако да је Партизан победио - казао је Марић.

Г. М.

Извор:
Дневник
Пошаљите коментар
ОДБОЈКАШИ ВОЈВОДИНЕ ПОРАЖЕНИ ОД ПАРТИЗАНА: Црно-бели се реванширали Новосађанима
FPHO6946

ОДБОЈКАШИ ВОЈВОДИНЕ ПОРАЖЕНИ ОД ПАРТИЗАНА: Црно-бели се реванширали Новосађанима

14.03.2026. 20:56 20:58