Одбојкаши Војводине се опростили од Лиге шампиона

МОНПЕЉЕ: Нису успели одбојкаши Војводине да понове успех из Новог Сада када су резултатом 3:1 славили над Монпељеом и поразом од исте екипе у гостима опростили су се од Лиге шампиона, али и европске сцене за ову сезону, јер су остали и без четвртфинала ЦЕВ купа.
1

Српском прваку била је потребна победа како би наставио такмичење у другом рангу такмичења, али је француски тим био далеко бољи и реванширао се Новосађанима, уписавши једини тријумф у групи А. Војводина је у шест кола забележила један тријумф и пет пораза.

Улог је сада био велики, треће место у групи које води у ЦЕВ куп и Монпеље је одлучно кренуо у остварење циља за који му је било потребно само сат и 20 минута. После бољег почетка црвено- белих, домаћин је преузео иницијативу у првом сету и лако га добио за 1:0. Прокоцкали су потом Новосађани велику предност од шест поена (12:6).

Били су на добром путу да изједначе на 1:1, али је Монпеље режирао преокрет. Имала је Воша снаге да запрети у завршници када је стигла на два поена заостатка (23:21), али не и више од тога. Од овог преокрета није се опоравила у наставку, пала је у игри и трећи сет је олако препустила ривалу.

Један од играча који је највише намучио екипу Слободана Бошкана, био је Камил Баранек, који је појачао француски тим на полусезони, а претходне је носио дрес управо Војводине. Он је проглашен и најбољим играчем утакмице.

Српски шампион се сада окреће изазовима на домаћој сцени и јуришаће на одбрану титуле и трофеј у Купу Србије.

К. Б.

Монпеље – Војводина 3:0 (25:19, 25:21, 25:16)

МОНПЕЉЕ: Дворана “Жак Шабан Делмас”, гледалаца: 2000, судије: Акинчи (Турска), Јокелаинен (Финска).

МОНПЕЉЕ: Вол, Тарамини (либеро), Микелучи 10, Демјаненко, Понтес Велосо 1, Халагаху, Дукић, Фар 10, Рајохаривело, Паласиос 13, Ле Гоф 8, Баранек 13, Клостер (либеро), Лекат.

ВОЈВОДИНА: Симић 6, Милановић, Бајандић 7, Зечевић, Негић (либеро), Рудић, Убипарип 7, Мишковић (либеро), Антуновић, Буцуљевић 2, Парапунов 13, Крсмановић 4, Мехић 6.