Пораз одбојкашица Србије од Канаде у Лиги нација

РИМИНИ: Подмлађена женска одбојкашка репрезентација Србије поражена је у првој утакмици четвртог викенда Лиге нација у Риминију од селекције Канаде 3:1 ( 25:21, 22:25, 25:21, 25:18).
j

Прокоцкале су одбојкашице Србије прилику за нова три бода пошто су у десетом колу на почетку четвртог викенда Лиге нација изгубиле од Канаде, једне од лошијих екипа у овом такмичењу, коју су очигледно потцениле. Подмлађени састав Александра Владисављева доживео је пети пораз, а има исто толико тријумфа. У дуелу са Канађанкама које су стигле тек до треће победе, наше девојке биле су заиста лоше и деконцентрисане, а у њиховој игри је ретко шта фунционисало.

Канађанке су заслужено повеле. Српкиње су затајиле у одбрани, блока уопште није било и уз лош пријем и грешке нису могле да се надају бољем исходу. У наставку су ипак поправиле сервис, играле су стрпљиво у важним тренуцима, мада и даље без одбране, али су и тако водиле главну реч.

Када је зашкрипало у завршници, ипак је у игру ушла капитенка Катарина Лазовић, која је требало да пропусти овај дуел због повреде, а Србија користи трећу сет лопту за изједначење – 1:1. Она се више није враћала на терен, па је и то сигурно био један од фактора што наше девојке нису успеле да дођу до преокрета. Поново су почели проблеми на пријему, а грешке и помало неозбиљан приступ кумовали су осетнијем вођству Канађанки у трећем сету, који су оне рутински добиле за 2:1.

Иста прича била је и у четвртом, а пораз је био неминован јер је Србија губила 14:22 и није било никакве шансе да се уради нешто више.

Канада – Србија 3:1 (25:21, 22:25, 25:21, 25:18)

РИМИНИ: Дворана Сајма, без присуства публике, судије: Ролф (САД), Коладос (Француска).

КАНАДА: Бујан, Ван Рајк 21, Смит, Вајт, Огомс, Греј, Митровић 15, Крос 6, Кинг 3, Хоу 17, Џозеф, Ливингстон, Маљио 17, Кенеди.

СРБИЈА: Лазовић, Царић 15, Узелац, Јакшић 1, Коцић 7, Лозо 16, Ђорђевић 3, Медић 2, Марковић, Савић 1, Делић 1, Гочанин, Цветковић, Миросављевић 17.

Другу утакмицу четвртог викенда Српкиње играју у недељу од 18 часова против Кореје.