Суперлига за одбојкаше: Воша максимална у дербију против Пожаревљана

У последњем мечу лигашког дела шампионата, одбојкаши Војводине НС семе забележили су максимални тријумф у дербију против Младог радника, трећепласиране екипе на табели, те ће у мини-лигу са лидерске позиције.
vojvodina mladi radnik FF__7421

Иако су Пожаревљани традиционално неугодан ривал, нису Новосађани дозволили да се ривал размахне, већ су контролисали меч од почетка до краја и дошли до убедљиве пибеде, а само је већа борба виђена у другом сету.

Актуелни шампион је сјајно сервирао у првом периоду игре, асом и контром Благојевића, те блоком Машуловића уводна предност је прерасла у рутинску игру, а на обавезном одмору било је 12:6. Искусни трио гостију Костић-Мицић-Кала није имао простора да превари домаћу блок који је обезбедио многобројне контре и лагане нападе Благојевића и Ковачевића. Најопаснији нападача гостију Томо Мицић брзо је уштопован, а само су на тренутке претили и то после добрих сервиса. Ипак, нису имали шансе да истопе заостатак и шампион је повео.

На почетку другог било је 5:2 за Вошу, али је сјајним сервисима узвратио Мицић и водио свој тим до преокрета и вођства 9:6. Прегруписао се домаћин, блоковима Рудића се резултатски вратила до изједначења (11:11), а после добрих одбрана и контри Ковачевића повела 15:13. Поново је на сервис за Млади радник дошао Мицић и пројектилима воио свој тим до нове велике предности (20:16). Џокер домаћих Борис Буша ушао је на сервис и после два везана аса и контре коју је реализовао Благојевић, Воша је повела серијом 5:0. У завршници сета виђен је фестивал сервис грешака са обе стране, а више нерава имали су домаћи и поеном Машуловића освојили други сет.

Упркос тесној завршници и губитку сета, кренули су Пожаревљани на све или ништа у наставку, ризиковали са сервиса и то је било довољно за осетно вођство (9:5), али је то било све што су успели да ураде. Сервиси Тодоровића разоружали су госте, сервнула је серија 7:0 Новосађана и код вођства 12:9 видело се да је брзи крај неминован. Добар је био Машуловић у неколико ситуација, повећао предност шампиона на плус пет (18:13) која је преточена у максималну победу, прву још од 13. децембра и меча са Спартаком.

М. Ристић

Војводина НС семеМлади радник 3:0 (25:17, 27:25, 25:18)

НОВИ САД: Мала сала СПЦ Војводина, гледалаца: 200, судије: Зотовић (Београд), Радовановић (Стара Пазова).

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Лакчевић (л), Бајандић, Бојичић, Ковачевић 10, Негић (л), Машуловић 8, Буша 2, Благојевић 19, Радовић, Тодоровић 3, Рудић 4, Перић, Мехић 8.

МЛАДИ РАДНИК: Поповић 1, Пантић 5, Вуликић, Костић 1, Мицић 16, Медурић 1, Звицер 3, Стевић, Убипарип, Лечић 4, Илић (л), Лазаревић, Кала 6.

10. Јединство    17     3      14     18:47        10

Мини лигу за првака играће првих шест екипа, а преостале четири бориће се за опстанак. Играће се двокружни систем, а после десет кола, први и други ће паузирати и чекати у полуфиналу плеј-офа победнике мечева трећег и шестог, односно четвртог и петог.