ТРИЈУМФ У ДЕРБИЈУ: Одбојкашице Новог Сада од 0:2 до реванша Ужичанкама

Одбојкашице Новог Сада победиле су у дербију Прве лиге Србије Јединство у Ужицу резултатом 3:2 и то пошто су се вратиле у дуел након губитка прва два сета.
odbojka

Новосађанке су се у 14. колу реванширале Ужичанкама за пораз који су доживеле у Спенсу у првом међусобном сусрету ове сезоне, када су у тај–брејку изгубиле 14:16.

Ово је изабраницама Данијеле Кијац Вуловић 12. победа и сада имају исти скор као првопласирано Јединство (12–2).

Надокнадиле су жуто–плаве заостатак од два сета и све је поново одлучено у тај–брејку. У петој деоници виђено је неколико преокрета, а после изједначења 9:9 Нови Сад је преузео ствар у своје руке и серијом 4–0 стигао надомак тријумфа – 13:9.

Добро су се Новосађанке браниле у пољу, играле су борбено, нису олако препуштале поене, а Ужице им је сервис грешком поклонило прву меч лопту (14:10).

Блоком је заустављен напад домаћина за коначних 15:11 и велику победу од 3:2 на крају.

Нови Сад ће у следећем колу угостити Борац из Чачка, 10. тим на табели.