ЛШ: Војводина избацила загребачку Младост

У другој утакмици квалификација за Лигу шампиона новосадска Војводина савладала је загребачку Младост 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 28:26) у сетовима. Прва утакмица завршена је победом Војводине 3:2.
Vojvodina Mladost/CEV

Трећи сет повела је Војводина 3:2, али су гости прекренули и дуго водили два разлике 12:14. Домаћи играчи су се враћали у меч до 14:14, а потом Младост води чак три разлике 19:22. Војводина се враћа 24:24 да би се чекало два разлике. На крају после 30 минута игре 28:26.

Трећи сет водила Војводина од самог старта 4:2, да би гости окренули али само на кратко 6:7. Потом домаћи играчи настављају вођство, поен за поен 16:15, да би овећали разлику све до 21:18. На крају је после 24 минуте било 25:21.

Други сет Загрепчани имају у својим рукама од самог старта 4:8. Повећавају на шест разлике 8:14, да би Војводина направила серију до 16:17. Међутим, поново гости имају поене заредом све до 18:24, да би Војводина мало припретила 21:24. На крају ипак после 25 минута игре 21:25.

У првом сету водила се изједначена борба два тима. Војводина је прва имала предност од два поне све до 12:10, а потом су Загрепчани окренули сет повели они са два разлике 13:15. Домаћи су успели да се врате у меч на 23:21, да би гости изједначили 23:23. Војводина ипак успева да освоји два поена и узме први сет после 29 минута игре 25:23.

Војводина НС семе-ХАОК Младост 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 28:26)

НОВИ САД: Дворана Спенс, гледалаца: 1.900, судије: Милонакис (Грчка) и Иванов (Бугарска).

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 5, Вучићевић 5, Фундора Травиесо 19, Шкундрић (л), Негић (л), Ковачевић, Вијецки 18, Кујунџић 11, Костић 5, Мехић 6, Радевић 2, Тодоровић1, Рудић, Перић.

ХАОК МЛАДОСТ: Сабљак, Радош (л), Никачевић 20, Митрашиновић, Бакоњи, Седлачек 16, Шарчевић (л), Мишура, Јурић, Прлић 2, Марелић 11, Крнић 2, Дукић 3, Михаљ 11.