Ејоф: Илићева пета, Исаиловић у финалу

Првог такмичарског дана на XV Летњем Ејофуу који се одржава у Бакуу, главном граду Азербејџана Србију су представљали спортисти у атлетици, пливању, рвању, тенису и мушке екипе у кошарци и рукомету.
Ivana Ilić/OKS

На атлетским такмичењима је Србију данас представљало шест спортиста.

Ивана Илић је у трци на 100м заузела 5. место у својој квалификационој групи временом 12,16 које није било довољно за пласман у финале.

У истој дисциплини у конкуренцији дечака наступио је Стефан Каљуш  и временом 11,06 секунди завршио такмичење на 11. месту.

Тијана Јапунџа је постигла резултат 57,39 у трци на 400м, док је Ива Малетић трку на 800м завршила временом 2:16,25.

Обе атлетичарке су заузеле пето места у својим квалификационим групама и остале без пласмана у даљи ток такмичења.

Зорица Станић је у бацању кугле резултатом 13,11м заузела 8. место у својој групи.

Томислав Исаиловић у такмичењу у скоку у даљ резултатом 6,86м остварио пласман у финале.

У пливању су наступили Нина Станисављевић, Тања Поповић, Нађа Лазаревић и Никола Лазаревић.

Тања Поповић (100м краул) је резултатом 57,83 заузела 4. место у својој квалификационој групи и остала без пласмана у полуфинале дисциплине. Нађа Лазаревић је наступила у две дисциплине: 200м делфин и 400м мешовито. У трци на 200м делфин стилом је временом 2:27.92 заузела 9. место у својој групи, док је на 400м мешовито 5:14.06 заузела 7. место у квалификационој трци.

Никола Лазаревић и Нина Станисављевић су обезбедили пласмане у финала својих дисциплина.

Никола  је наступом у трци на 200м прсно временом 2:11.21 обезбедио пласман у финале такмичења.

Нина је наступила у дисциплини 100м краул и трећим временом 56.42 се пласирала у финале ове дисциплине које је на програму сутра.

Момчило Гајић, рвач грчко-римским стилом је у првом колу елиминисан резултатом 4 -0 од Мерилаинова из Естоније, као и тенисер Лука Јовановић, који је у првом колу играо меч против Константиноса са Кипра. После добијеног првог сета резултатом 6-4, други сет је изгубио истим резултатом након чега је Кипранин дошао до победе резултатом 10-8 у тај брејку.

Наши млади рукометаши су на старту такмичења претрпели пораз од репрезентације Данске резултатом  29:16, док су кошаркаши резултатом 77:39 савладали репрезентацију  Азербејџана.