Ф1: Првенац Валтерија Ботаса у Сочију

СОЧИ: Возач Мерцедеса Финац Валтери Ботас победио је данас на Великој награди Русије у Формули 1 на стази у Сочију и стигао до првог тријумфа у каријери.
valteri botas EPA/VALDRIN XHEMAJ

Друго и трећ место освојили су асови Ферарија Немац Себастијан Фетел и Финац Кими Раиконен, који су кренули из првог реда, док је Луис Хамилтон, први возач Мерцедеса, завршио као четврти.

Бодове су још освојили Макс Ферстапен, Серхио Перес, Естебан Окон, Нико Хулкенберг, Фелипе Маса и Карлос Саинс јуниор.

Thumbnail

У генералном пласману води Фетел са 86 бодова, испред Хамилтона који има 73, док је Ботас трећи са 63.

У конкуренцији конструктора Ферари је преузео прво место са 102 бода, три више од Мерцедеса.

Наредна трка у шампионату Формуле 1 вози се за две недеље у Барселони за Велику награду Шпаније.