Ивана Шпановић четврта у финалу скока у даљ на ОИ

ТОКИО: Најбоља српска атлетичарка Ивана Шпановић није успела да освоји медаљу на Олимпијским играма у Токију, пошто је у финалу скока у даљ заузела четврто место.
s

Ивана није успела да понови скок од седам метара из квалификација, што је урадила Немица Малаико Михамбо и освојила злато.

Шпановићва је најбољи скок (6,91) остварила у другој серији, на старту је скочила 6,71, а потом 6,84, преступ, 6,63 и 6,72.

Сребро је припало Американки Бритни Рис (6,97), а бронза Нигеријки Есе Бруме (6,97).

Не знам шта да кажем, никад "јефтиније" злато

Не знам шта да кажем, немам потребу да нешто посебно причам, нити да се правдам, тако је - како је. Хоћу мало да ми се слегне и да видим шта ћу даље, рекла је најбоља српска атлетичарка Ивана Шпановић, видно разочарана након освојеног четвртог места.

Никад "јефтиније" злато, ниједну своју златну медаљу нисам освојила лако, па нисам очекивала ни данас, али нисам замишљала ни да буде овако. Не бих да коментаришем даље, истакла је Шпановићева у краткој изјави српским извештачима у Токију.