Кад Ивана освоји злато и заплаче на химну... (видео)

БИРМИНГЕМ: Најбоља српска атлетичарка свих времена Ивана Шпановић освојила је златну медаљу на Светском дворанском првенству у Бирмингему.
Ivana Spanovic/Jutjub

Поново је заплакала Ивана на постољу слушајући химну Србије а са њом и цела држава.

Прво плакање било је 2015. године и златна медаља на Европском првенству а друго сада.

Српска рекордерка у скоку у даљ Ивана Шпановић каже истакла је да је пресрећна што је коначно освојила златну светску медаљу на дворанском првенству у Бирмингему.

Видео погледајте овде:

Шпановић је у Бирмингему остварила највећи успех у историји српске атлетике и објединила европско и светско злато.

"Осећам се одлично, много сам покушавала, освојила толико других медаља, а сада сам коначно дошла до злата. Задовољна и срећна сам због тога", рекла је Шпановић за сајт Светске атлетске федерације.

Она је на светском врху наследила велику ривалку Бритни Рис из САД.

"Рис је посебна, да није ње не бих могла оволико много да напредујем. Она ме гура... Имале смо исти циљ, хтела је да одбрани злато, а ја да га освојим. Раније сам била близу, али сад сам успела", закључила је Шпановић.

Она је најбољи скок имала у четвртој серији - 6,96 метара, што је најбољи резултат ове године у дворани.