Млади хокејаши Србије победили Мексико у Загребу

ЗАГРЕБ: Млада хокејашка репрезентација Србије до 20 година успешно је стартовала на Светском првенству Друге дивизије Б групе у Загребу, победом против Мексика са 6:1 (1:1, 1:0, 4:0).
hokej pixabay.

Србија је дошла у вођство већ у четвртом минуту, а стрелац је био Марко Драговић на асистенцију Срђана Суботића. На истеку 11. минута Мексиканци су преко Апуда стигли до изједначења, али више од тога нису могли.

Мреже су потом мировале све до 28. минута када је нову предност Србији донео Душан Грковић, после прецизних додавања Шпањевића и Суботића.
У последњој трећини хокејаши Србије постигли су чак четири гола, а у стрелце су се уписали Марко Драговић, Петар Мирков, Василије Анђелковић и Мирко Ђумић.

Србије у другом колу сутра од 20 сати игра против домаћина Хрватске.
Осим Мексиканаца и Хрвата, ривали Србији на овом шампионту још су Израел, Белгија и Холандија.