Мото ГП: Бастијанини победио у Арагону, Маркез изазвао удес

САРАГОСА: Возач Гресинија Италијан Енеа Бастијанини победио је данас на Великој награди Арагона у 15. трци сезоне Мото ГП.
enea

Италијан је остварио четврту победу у овој сезони, пошто је у последњем кругу претекао возача Дукатија Франческа Бањају. Бастијанини је имао 0.042 секунди предности у односу на Бањају.

Треће место је заузео возач Априље Шпанац Алеш Еспаргаро са 6.139 секунди заостатка за Бастијанинијем. Четврту позицију је заузео Јужноафриканац Бред Биндер из екипе Ред Бул, док је пети био возач Дукатија Аустралијанац Џек Милер.

Трку је обележило низ инцидената у првом кругу које је изазвао возач Репсол Хонде Шпанац Марк Маркез. Он се вратио на стазу после више од 100 дана, а после неколико кривина сударио се са водећим у генералном пласману возача Французем Фабиом Квартараром из Јамахе, који је морао да одустане. Шпанац се потом сударио и са Јапанцем Такагијем Накагамијем из Хонде, који је такође морао да одустане, као и Маркез, пошто је имао велика оштећења на мотору.

Прво место у генералном пласману возача држи Квартараро са 211 бодова, док је Бањаја други са 201.

Наредна трка у Мото ГП шампионату биће одржана 25. септембра за Велику награду Јапана на стази Мотеги.