Мото ГП: Велика дупла победа Дукатија у Хересу

БЕОГРАД: Возач Дукатија Џек Милер победио је у данашњој мотоциклистичкој трци за Велику награду Шпаније у шампионату МотоГП.
Moto GP/Fonet/AP

Аустралијанац је у Хересу дошао до прве победе после скоро пет година, друге у најјачој класи, а осме у каријери. Уједно је Дукатију донео први тријумф на стази Херес од 2006. године.

Друго место заузео је његов тимски колега Франческо Бањаја, док је тревхи био Франко Морбидели из Јамахе.

Велики крах доживео је Фабио Квартараро из Јамахе, који је стартовао са пол-позиције, међутим, већ на старту трке је почео да "тоне". Деловало је да је имао проблем са пнеуматицима, па је трку на крају завршио тек на 13. месту.

У поретку Мото ГП, Бањаја је преузео прво место са 66 бодова, док је Квартараро други са 64, а Маверик Вињалес је трећи са 50.