overcast clouds
12°C
08.05.2025.
Нови Сад
eur
117.2025
usd
103.5449
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

РЕД БУЛ ТУЖИО МЕКЛАРЕН: Нема казне

07.05.2025. 21:12 21:14
Пише:
Извор:
Б92
meklaren
Фото: Tanjug (Shawn Thew/Pool Photo via AP)

ФИА је објавила да неће казнити Мекларен после трке за ВН Мајамија у недељу.

Према извештајима, након детаљне инспекције после Велике награде Мајамија, ФИА је закључила да је дизајн задњих кочница Мекларена у складу са правилима.

Како преноси "Тхе Раце", надлежно тело за мотоспорт спровело је више провера, укључујући и темељну инспекцију, после трке одржане на Мајами Интернационал Аутодрому.

Утврђено је да је дизајн задњих кочница потпуно легалан, упркос писањима како МЦЛ39 контролише температуру задњих пнеуматика на "чудан начин".

Ривали Мекларена изразили су сумње у начин на који тим из Вокинга хлади спољну површину задњих кочионих бубњева, јер нису могли да утврде како се то тачно спроводи, што је довело до питања да ли се користи нека "сива зона" у правилнику.

Верује се да је Ред Бул дошао до термалних снимака преко треће стране и проследио их ФИА, а на тим снимцима су се наводно видела хладна места на задњим кочионим бубњевима Мекларена.

"Тхе Раце" наводи да је ФИА детаљно прегледала цео систем кочења Мекларена, укључујући бубњеве и вентилационе отворе, и да том приликом није пронашла ништа што би било противно правилима.

Званични ФИА документ са резултатима ове инспекције још није објављен, али се очекује да би могао бити доступан уочи трке за Велику награду Емилија Ромање.

 

Извор:
Б92
Пише:
Пошаљите коментар
ДУПЛА ПОБЕДА МЕКЛАРЕНА на Великој награди Мајамија у Формули један
pjastri

ДУПЛА ПОБЕДА МЕКЛАРЕНА на Великој награди Мајамија у Формули један

04.05.2025. 23:46 23:49