Реванш ПФ плејофа: Новокнежевчанке у финалу

У реванш мечу плејофа стонотенисерки екипа Обилић Алеве из Новог Кнежевца је на реваншу у Бачкој Тополи остварила другу победу и пласирала се у финале.
Obilic Aleva Novi Knezevac/M. Mitrovic

Бачка ТополаОбилић Алева 1:4

БАЧКА ТОПОЛА: Клупска сала СТК Бачка Топола., гледалаца 50. Судије: Тибор Бичкеи и Душан Кресовић.

РЕЗУЛТАТИ: Рекецки – Лупулеску 0:3 (5:11, 11:13, 4:11), Халас – Речко 0:3 (2:11, 6:11, 4:11), Мијатов – Радоњић 3:1 (6:11, 11:7, 11:9, 11:7), Рекецки – Речко 2:3 (9:11, 11:9, 11:9, 3:11, 9:11), Мијатов – Лупулеску 2:3 (11:8, 11:6, 6:11, 4:11, 5:11).

Новокнежевчанке су изванредно почеле вођством од 0:2, пошто су Изабела Лупулеску И Ема Речко доминирале у партијама против Бланке рекецки и Еле Халас. Трећу партију Зиза Мијатов је надиграла Александру Радоњић и смањила вођство гошћи.

Међутим, иако су две наредне партије биле неизвесне, испоставило се да у овом тренутку солидна екипа Бачкотополчанки није могла да оствари више од часног пораза. Рекецки је против Речко добила два сета, али је потом Речко добила три сета и тријумфовала. Слично је било И у наредној партији, када је искусна Мијатов такође повела против Лупулеску, која је потом глатко добила наредна три сета и партију.

Новокнежевчанке су очекиваном победом у Бачкој Тополи стигле до финала и прилике да одбране шампионску титулу и до сада у овој сезони нанизале су само победе. Први меч против Новог Сада игра се у понедељак у Новом Кнежевцу.