Седам злата за Србију

Кадетско, јуниорско и млађе сениорско Првенство Балкана у каратеу оџано је током викенда у Ријеци, на коме је наступило 777 такмичара из 13 земаља.
Приватна архива/Славица Црновчић

Српски такмичари остварили су запажене резултате, а у генералном пласману наша земља је заузела треће место (7,8,16). Репрезентација БиХ освојила је прво место (12,4,10), док је Турска била друга (9,6,9).

Златне медаље за Србију освојили су: Неда Милошевић (кадеткиња-кате), Урош Дугоњић (кадет-кате), Александар Вучковић (кадет-борбе -57кг), Илија Милошевић (кадет-борбе +70кг), Михајло Марковић (јуниор-борбе -58кг), Тамара Грћић (млађа сениорка-борбе -50кг) и ката тим млађих сениорки (Славица Црновчић, Мина Мешић и Милица Николић).

Од војвођанских спортиста најуспешнија је била Славица Црновчић са златном и бронзаном медаљом (КК Додерспорт, Петроварадин) и Дуња Рајић (КК Задругар, Лазарево) са сребрном и бронзаном медаљом.