Аркус лига: Каћани изненадили Звезду

Одличан меч одиграли су Југовић и Црвена звезда. Сусрет пун преокрета, борбе и лепих голова завршен је победом Каћана.
Аркус лига/ Важни бодови за Каћане

Од почетка сусрета се играло оштро на обе стране, екипе су се смењивале у вођству, а благу предност је константно имала Звезда која је у појединим тренуцима деловала сигурније. Ипак, Каћани су успели да се тргну и да заиграју најбоље што знају, па су у 20. минуту изједначили на 9:9, а затим и повели са три гола разлике. Звезда се брзо вратила и поново изједначила.

И у другом полувремену се водила жустра борба, црвено – бели су имали предност од два гола, али се упорни домаћин није предавао. У 39. минуту Каћани су преузели вођство за 20:19. Голом Травара домаћи су се резултатски одлепили, али је и гостујући играч Симић зарадио казну од два минута. Искористио је то Југовић и постигао погодак да би недуго затим Бошковић био прецизан чиме је ставио тачку на меч и потрвдио велику победу за Каћ.

ЈуговићЦрвена звезда 31:29 (15:15)

КАЋ: Дворана Храм, гледалаца: 1000. Судије: Цветковић и Николић (Лесковац). Седмерци: Југовић 2 (1), Црвена звезда 10 (6). Искључења: Југовић 16, Црвена звезда 10 минута.

ЈУГОВИЋ: Скубан, Кукић, Ковачевић 8, драгољевић 3, Видојевић 1, Травар 5, Косановић 1, Реговић 3, Бурсаћ, Нинков 3, Терзић 1, Бошковић 6, Петровић, Абаџић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђуровић 7, Хорват 1, Симић 2, Ненадић 1, Радовановић 2, Гемаљевић, Мајес, Јелић 1, Ротем 5, Матичић 3, Шигић, Кнежевић 1, Перић, Бујисић 4, Канкараш 2.

М. С.

Комшијски дерби Зрењанинцима

Невероватно, али готово пресликана утакмица из женске конкуренције. Три сата пре овог сусрета, када су Кикинђанке поражене од Пазовчанки. И у дуелу мушкарака у банатском дербију домаћин се није ништа питао, потпуна доминација гостију, у овом случају Зрењанинаца, и заслужена убедљива победа која је чак могла да буде и двоцифрена да су гостујући играчи у финишу били мало сконцентрисанији.

КикиндаПролетер 24:31 (8:16)

КИКИНДА: Дворана Језеро, гледалаца: 250. Судије: Боричић и Марковић (Београд). Седмерци: Кикинда  4 (4), Пролетер 4 (3). Искључења: Кикинда 10, Пролетер 14 минута.

КИКИНДА: Кукић 3, Стојановић, Босанчић 4, Лисица 1, Трнинић, Ђукић, Мишков, Шијан 8 (2), Врговић 3 (2), Панић, Ракић 1, Комарек 1, Илијин 2, Гаћиновић 1.

ПРОЛЕТЕР: Карлаш 9, Кнежевић, Павловић, 4, Скубан 2, Рудић 3, Поповић, Брети, Терзић 2, Кривошија, Соврлић, Павловић 4 (1), Барјактаревић 6 (3), Креши, Вукадиновић 1, У. Ковачевић, М. Ковачевић.