Аркус лига: Кикинђанима бодови злата вредни

У судару „дављеника„, Кикинђани су нарочито добром игром у другом делу меча, када су у једном тренутку водили са седам голова разлике (25:18) у 47. минуту, сигурно дошли до злата вредних бодова.
Аркус лига/ Симо Шијан у карактеристичном продору

Уз то, са пет голова у плусу на крају су били и бољи од Прокупчана у међусобном одмеравању снага, јер су први меч изгубили као гости са два гола разлике.

У редовима домаћина посебно се истакао новајлија Врбашанин Александар Стојановић, који је постао миљеник домаће публике. Добри су били и остали играчи, међу којима ваља истаћи капитена Станимира Комарека, голмана Марка Гаћиновића. Радује и чињеница да нико није затајио на плану борбености и хтења, што улива наду да би Кикинђани у наставку могли да остваре и подвиг у четвртфиналу домаћег Купа, када буду играли против крагујевачког Радничког пред својим навијачима (среда, 22. фебруара).

Кикинда ГриндексТопличанин 30:25 (14:13)

КИКИНДА: Хала спортова, гледалаца 300, судије: Ненадић (Младеновац) и Стефановић (Земун). Седмерци: Кикинда Гриндекс 5 (2), Топличанин 9 (6). Искључења: Кикинда Гриндекс 14, Топличанин 14 минута.

КИКИНДА ГРИНДЕКС: Балабан, Кукић, Стојановић 8, Босанчић 2, Лисица, Трнинић, Ђукић 2 (2), Мишков (2 одбране, седмерац), Шијан 5, Врговић 2, Панић 2, Ракић 1, Комарек 6 (2), Илијин 4, Гаћиновић (12 одбрана).

ТОПЛИЧАНИН: Димитријевић, Кугуровић 1, З. Пејић 14 (5), Ковачевић 1, Николић, Милутиновић, Митровић, Радовић (14 одбрана, 2 седмерца), Ј. Пејић 1, Костић, Стошић, Стефановић 2 (1), Међедовић 3, Јанићијевић 2.