Аркус лига: Воша надиграла Шапчане

Рукометаши Војводине победили су Металопластику из Шапца у дербију трећег кола плеј-офа Аркус лиге и тако су задржали максимални учинак и направили су још један важан корак ка одбрани титуле.
В. Фифа/Дарко Миленковић био играч утакмице

Од почетка сусрета до пред крај првог полувремена Војводина је форсирала одбрану 5-1, иако то није давало резултата јер им је пивот Металопластике Вук Миленковић правио проблеме и успео да постигне пет погодака. Војводина је имала предност, али су играчи Металопластике држали прикључак. Вошини играчи нису показали довољно енергије у одбрани, док је у нападу игра била статична, а проток лопте спор. Новосађани су захваљујући одличном Дарку Миленковићу били барабар са расположеним Шапчанима. Бекови Метало-

пластике показали су више жеље у првом делу. Након првих 30 минута резултат је био нерешен 16:16.

У наставку утакмице екипа Металопластике је изгледала потпуно безвољно и у прва три минута дозволила је домаћину да украде три лопте. Новосађани су у другом делу приказали бољу игру, већу жељу и успели су да се резултатски одлепе на шест голова предности 27:21. Поред Прибака и Миленковића и Јовица Николић почео је да  пробија стамену одбрану Металоплстике из првог дела. Разноврсном игром у нападу и одличним интеревенцијама Веркића и Бедуиа Воша није дозволила Шапчанима да смање заостатак и учине крај утакмице занимљивијим. Војводина након три одигране утакмице остаје непоражена, а у наредном колу гостује екипи Радничког.

ВојводинаМеталопластика 33:26 (16:16)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 500 Судије: Боричић (Гроцка) и Марковић  (Железник). Искључења: Војводина 10, Металопластика 12 минута. Седмерци: Војводина 6 (3), Металопластика 5 (4).

ВОЈВОДИНА: Веркић (6 одбрана, 1 седмерац), Бедуи (7 одбрана), Шотић, Рађеновић 1, Вуковљак, Ковачевић 2, Томић 1, Милић, Прибак 6 (3), Николић 6, Миленковић 11, Кљајић 1, Куртеш, Ратковић 4, Шијан 1, Жмавц.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Павковић, Додић 1, Карић, Јевтић, Миловановић, Ћосић, Срдановић 2, Мирковић 1, Мохамед 7 (1), Арсић ( 13 одбрана, 2 седмерца), Дамјановић, Терзић, Брајовић 6 (3), Миленковић 5, Мештер 3, Дакић 1.