Аркус лига за рукометаше: Црвено-бели сигурни у Београду

БЕОГРАД: Рукометаши Војводине савладали су београдски Обилић у 17. колу Аркус лиге Србије. Новосађани су занемарили умор после утакмица у Европи и освојили нове бодове, те тако сачували лидерску позицију на табели.
r

Новосађани су кренули силовито, и показали домаћима да их чека изузетно тежак задатак. Играли су покретљиво у одбрани са брзом транзицијом. Ипак, Београђанима је мало требало да се посложе, а затим су знантно боље у и првих 20 минута одржавали су резултатску неизвесност.

На тренутке је Војводина деловала сјајно, али су се домаћи показали као тврд орах и нису се предавали. У финишу првог дела распуцао се Бранко Томић и одвео Вошу на, до тада максималних четири гола више (13:17).

У наставку сусрета виђена је слична игра. Домаћи су играли добро, али нису могли да смање заостатак и тако евентулано учине утакмицу занимљивијом.

У последљих 15 минута сусрета Војводина је ушла са предношћу од девет голова коју је лако сачувала и отишла у Нови Сад са нова два бода.

В. Г.

ОбилићВојводина (16:21)

БЕОГРАД: СЦ Вождовац, гледалаца 150. Судије: Попов (Нови Сад) и Ристић (Кикинда). Седмерци: Обилић 5 (4), Војводина 3 (1). Искључења: Обилић 4, Војводина 8 минута.

ОБИЛИЋ: Остојић 2, Буквић 1 (1), Младеновић 2 (1), Гојковић 4, Јовановић 3, Антељ (4 одбране, 1 седмерац), Милутиновић 2, Стојановић 2 (1), Мандић 3, Турудић 2, Антић 4 (1), Митровић, Шапоњић 1, Сладић, Тасић (2 одбрана, 1 седмерац), Јестровић 1.
ВОЈВОДИНА: Арсенић (5 одбрана 1 седмерац), Лучин (12 одбрана), М. Милић 5, С. Милић, Оцвирк 1, Вуковљак, Азиз 9, Миленковић 4, Подунавац, Рађеновић 5, Пешић 2, Томић 4, Куртеш 1, Роган, Грозданић 4, Пукховски 2.

11. Ки­кин­да  16       4          1          11       439:484         9

12. То­пли­ча­нин        16       3          1          12       409:497         7

13. Ша­мот    16       2          2          12       382:370         6

14. Ру­дар      16       2          0          14       396:502         4