Бараж: Црвенчани чекају расплет у Великој Плани

У другом сусрету баража за попуну Суперлиге Србије (први су у Каћу изгубили од Југовића са 32:30 рукометаши Црвенке су у својој дворани савладали Мораву из Велике Плане са 35:28.
rukomet

Да тренер домаћих Владимир Зејак није у финишу сусрета пружио прилику и момцима који имају мању минутажу победа би сигурно била и убедљивија, јер рецимо у 49. минуту „веверице“ су имале и 11 голова разлике (30:19). Једноставно, млада екипа Црвенке је од првог тренутка наметнула брзу игру, са много трчања којој гости нису могли да парирају и разлика је из минута у минут расла. Посебно расположени за игру у редовима Црвенке били су Вељко Чабрило, који је постигао 13 голова, и крило Милан Бошковић, док су стандардно добри били капитен Радоњић и голман Павићевић.

Црвенчани су тако окончали свој наступ у баражу, а хоће ли у Суперлигу знаће се након данашњег сусрета Мораве и Југовића у Великој Плани. Каћанима је и бод из тог сусрета довољан за пласман у елиту, а Црвенчани верују да екипа Мораве може на свом терену да парира гостима из Каћа, те да ћеданас увече у Црвенки бити слављен пласман у Суперлигу.

Т. Јововић - Ђ. Бојанић

Црвенка - Морава 35:28 (17:13)

ЦРВЕНКА: Спортска хала „Слободан Чиле Мишковић“, играно без публике. Судије: Ђорђе Јевтић и Милош Јевтић ( оба Пожаревац). Седмерци: Црвенка 4 (4), Морава 4 (4). Искључења: Црвенка 6 минута, Морава 6 минута.

ЦРВЕНКА: Марјанац, Радоњић 6 (4), Вукчевић, Николић, Каравезић, Рачић 1, Павићевић, Тасић 3, Ивић, Чабрило 13, Томић, Џабасан, Вукадиновић 1, Нешић 5, Бошковић 6 и Савић.

МОРАВА: Генчић, Павловић, Трпковић, Стојковић, Ђурковић 2, Стоиљковић, Мрвовић 4, Марковић, Белић, Антић 8 (4), Лазовић 1, Божанић 2, Јелић 4, Тасић 3, Драгутиновић 2 и Аврамовић 2.

Југовић - Црвенка     32: 30

Црвенка - Морава      35:28