Еврокуп за рукометаше: Велики корак Новосађана

НОВИ САД: У атмосфери готово позоришној (без гледалаца због казне ЕХФ), коју су са разгласа кварили музички џинглови после постигнутог гола, рукометаши Војводине остварили су победу против вицешампиона Норвешке, екипе Арендала у осмини финала Еврокупа.
r

Овим су изабраници Бориса Ројевича направили први и велики корак ка пласману међу осам најбољих екипа у трећем по важности европском клупском такмичењу.

Други сусрет ове две екипе је за седам дана (18. фебруар) у 17 часова у Норвешкој. Ко буде бољи у укупном скору после два сусрета пласираће се у четвртфинале.

Првих петнаестак минута виђена је уједначена игра, где је Војводина у ситним детаљима није била довољно дисциплинована, па су Норвежани успевали да држе резултатски прикључак. Врло посвећена и ангажована игра домаћина у одбрани, са јасно дефинисаним циљевима (где су се истицали Пушица, Милић и Вуковљак), почело је да даје резултат после 20. минута. Велики број ротација није нарушавао основну концепцију одбране - густину и излазак на бекове шутере.

Екипа Арендала је до 17. минута успевала да држи ритам, да би потом наш шампион преузео иницијативу и кажњавао сваку њихову грешку. У нападу је виђена сјајна партија Пуковског, који је, у моментима када Војводина није имала решење, индивидуалним квалитетом одржавао предност и одлично водио екипу.  Сјајну подршку имао је у сва три пивота (Пешић, Куртеш и Роган).

У наставку, Војводина је заиграла сигурнији, дужи напад са сигурном релаизацијом. До 40. минута Милић је одржавао предност где су пивоти одрађивали добар посао. Игра Арендала се потпуно "распала" пошто су Ројевићеви изабраници у "џеп" ставили левог бека Фијала, па је домаћин стекао опипљивију предност. Додирнули су Новосађани у 48. минуту и "плус 12" (35:23), наставили са одличном игром у одбрани како би реванш дочекали са што већом предношћу. У томе су и успели.

Ј. Галић

Војводина - Арендал 42:29 (22:17)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, без гледалаца, судије: Богдановс и Цернавскис (Лација). Седмерци: Војводина 4 (4), Арендал 3 (3), искључења Војводина 6, Арендал 8 минута. Црвени картон: Струпста (Ареднал у 30. минуту).

ВОЈВОДИНА: Лучин 1 (9 одбрана), Васић, С. Милић, М. Милић 8, Отцвирк 1, Вуковљак, Азиз 5, Миленковић 3, Пушица 1, Арсенић (1 одбрана), Рађеновић 1, Пешић 5, Куртеш, Роган 4, Грозданић 7 (4), Буховски 6.

АРЕНДАЛ: Јуришић (7 одбрана), Евенсен, Сонден 2, Финала 6, Инселсет 1, Рихтер Хофстад 6, Струпста, Хансен 5 (3), Ереш, Симонсен 5, Борм 4, Хантару (4 одбране).