Финале Купа Војводине: Празник рукомета у Новом Бечеју

НОВИ БЕЧЕЈ: У предивном амбијенту препуне спортске хале у Новом Бечеју одржано је финале Купа Војводине за рукометашице и рукометаше, које је било у знаку 70 година рада Рукометног савеза Војводине и 65 година од како се рукомет игра у граду домаћину Новом Бечеју.
Финале Купа Војводине/С. Давидовић

Љубитељи рукомета могли су да уживају веома квалитетним утакмице како женског финала, у којем су се састали Железничар из Инђије и Врбас, тако и у мушком, у којем су им посебну посластицу приредили рукометаши новобечејског Јединства и зрењанинског Пролетера.

У женском финалу рукометашице Железничара из Инђије су од самог почетка диктирале темпо и брзим и ефикасним акцијама веома брзо сломиле отпор Врбашанки и на одмор отишле са убедљивих 18:11.

У другом делу утакмице екипа из Инђије је наставила у истом ритму, да би на крају славила са убедљивих 35:26.

За играчицу утакмице проглашена је рукометашица Железничара Дуња Табак, док је најефикаснија била Јелена Кончар из Врбаса са 9 голова.

Далеко више узбуђења било је у мушком финалу у којем су рукометаши новобечејског Јединства, током целе утакмице били равноправан ривал суперилгашу Пролетеру из Зрењанина. Екипе су се смењивале у вођству, без значајније предности, на полувремену било је 14:14. У наставку се водила велика борба, да би права драма наступила у последњем минуту. При резултату 25:25 Зрењанинци нису искористили напад, а 14 секунди пре краја тренер Михајло Петковић, после тајм-ауто уместо голмана уводи седмог играча.

Међутим ризик се није исплатио пошто је шут Немање Бројчина голман Пролетера одбио до свог играча Ненада Тодорова, који са своје половине уз звук сирене шаље лопту у празан гол и доноси драгоцену победу свом тиму 26:25.

За играча утакмице проглашен је Ненад Тодоров, Момир Рнић је најефикаснији са 9 голова, док је признаље уручено и голману Јединства Душану Радановићу.

За успешну организацију, плакете Рукометног савеза Војводине уручене су Саши Максимовићу, председнику општине Нови Бечеј и Матији Ковачу председнику РК Јединство.

Стеван Давидовић

Железничар – Врбас 35:26 (18:11)

НОВИ БЕЧЕЈ: СРЦ „Јединсто“, гледалаца 450 Судије: Мандић (Петроварадин), Ковачић (Ветерник). Седмерци: Железничар 4 (2), Врбас 6 (5). Искључења: Железничар 10, Врбас 6 минута.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Жакула, Табак 7 (1), Живков 2, Влаисављевић, Бакша 1, Аврамовић 6, Максић, Миличић 5 (1), Медић, Михајловић, Стојановић 3, Новаковић, Чаврић 3, Игљатовић, Костић, Зубовић 8.

ВРБАС: Грозданић 4, Маленовић 2, Трифуновић, Петровић 1, Радуловић, Мајкић, Илић 6 (4), Јеленковић, Цвелф, Васиљковић, Стојиљковић 1, Ковачић 3 (1), Димитрић, Кончар 9, Ројевић, Булатовић.

Јединство (Нб) – Пролетер 25:26 (14:14)

НОВИ БЕЧЕЈ: СРЦ „Јединсто“, гледалаца 900 Судије: Алимпић, Црњански (Бачка Паланка). Седмерци: Јединство 1 (0), Пролетер 6 (4). Искључења: Јединство 14, Пролетер 10 минута.

ЈЕДИНСТВО: Бројчин 1, Ј. Ристић 4, Вујацков, Црњин 4, Дујин 1, С. Ристић 7, Мацура 3, Фодок, Фабијан, Видаковић, Лабус 1, Дакић, Спасојев 2, Антоновић 1, Радановић, Живков.

ПРОЛЕТЕР: Шару, Пешић, Илијин, Тодоров 1, М. Гаћиновић, Тошков, А. Гаћиновић 6 (1), Рнић 9 (3), С. Терзић 1, Ф. Терзић, Кривошија, Мирић 4, Канижај 1, Радовић 4, Карлаш, Кнежевић.