Каћани близу опстанка

Рукометаши Југовића успели су да освоје још два бода, овога пута против Рудара из Костолца, у доигравању за очување елитног статуса. Свака од екипа дала је печат у овом сусрету, у коме се двадесетопетоминутна неизвесност, за само пет минута, претворила у доминацију Костолчана.
rukomet

За њихову серију 6:0 допринели су Каћани који су промашили три седмерца и направили неколико техничких грешака, што је госте одвело на одмор са пристојном предношћу.

Забринута и скамењена лица југовићевих симпатизера, у наставку су почела да буду озаренија, јер су њихови миљеници предвођени Марком Жикићем на крилима чудновате енергије и сигурније игре, за 8 минута успели да искористе све слабости гостију и утакмицу врате у неизвестан ток. Никола Врговић је са линије седмерца Југовићу донео вођство први пут у другом полувремену (26:25), да би његов имењак Грубић да повећао вођство на два гола. То је био знак да су рукометаши Југовића дошли до циља.

Ј. Галић

Југовић - Рудар 28:27 (11:17)

КАЋ:  Дворана Храм, гледалаца 300, судије: Ненадић (Младеновац) и Стефановић (Земун). Седмерци: Југовић 9 (5), Рудар - , искључења: Југовић 4, Рудар 18 минута.

ЈУГОВИЋ: Жикић 5, Врговић 8 (5), Лисица 2, Младеновић, Гроздић 1, Кочић 2, Грубић 5, Вјештица, Марић, Андрејић (6 одбрана), Ратковић 1, Ћеран (1 одбрана), Јокић, Лончар, Каран 2, Хајдер 2.

РУДАР: Стајковић (1 седмерац), Драговић 3, Аврамовић 2, Тица 1, Мурина Бечејац, Ђорђевић 1, Уранкар, Богдановић, Рајичић (7 одбрана, 2 седмерца), Шукић 5, Димитријевић 6, Милошевић 5, Недељков 2, Недељковић 1, Мердовић 1.