Кикинђани одбранили трофеј Купа Војводине

Другу годину заредом рукометаши Кикинде, у финалу Купа Војводине, победили су каћки Југовић и подигли победнички пехар.
f

До одбране трофеја Кикинђани су дошли после исрпљујуће борбе са упорним Каћанима, где је победник одлучен тек у самом финишу сусрета. Изабраници Горана Куртеша били су више концентрисанији и преломили утакмицу у своју корист, па су други пут ове сезоне, после првенствене утакмице, победили Југовић и у Купу.

Обе екипе, због важности утакмице, кренули су жестоко и борбено, где су уводни минути пртипали домаћим рукометашима. Десетак минута требало је Каћанима да заиграју чвршће у одбрани чиме су готово у потпуности неутралисали нападаче Кикикнде. Захваљујући голману Косановићу дошли су до два гола предности (9:7). Уместо да наставе у истом ритму, почели су да греше, а исхитрене шутеве лако је решавао кикиндски голман Гаћиновић, чиме је додатно мотивисао саиграче, па су у завршници првог полувремена стекли три гола предности. Поред голмана Косановића и Гаћиновића, који су носили главни терет игре обе екипе, истицали су се организатори игре и реализатори домаћи Лисица, односно гостујући Драгољевић.

До 53. минута Кикинђани су доминирали (21:16) тек тада су Каћани схватили да је враг однео шалу. Заиграли су одбрану на високом нивоу, натерали Кикинђане у грешке и дошли на свега гол заостатка (27:28). Југовић је успео да се одбрани. Међутим, неискусни, али врло добри Драгољевић направио је, чини се, кључну грешку правећи пробијање. Ако томе додамо и два промашена седмерца Ковачевића, Кикинђани су потпуно заслужено подигли пехар.

Кикинда Гриндекс - Југовић 31:28 (17:14)

КИКИНДА: СЦ Језеро, гледалаца 700, судије: Панџић (Зрењанин) и Мошорински (Нови Сад). Седмерци: Кикинда 4 (3), Југовић 5 (2), искључења: Кикинда 18 , Југовић 4 минута.

КИКИНДА ГРИНДЕКС: Балабан, Кукић 1, Босанчић 5, Лисица 5, Костић 1, Трнинић, Ђукић, Егић 2, Мићић, Мишков, Шијан 4, Врговић 7 (4), Панић 2, Комарек 1, Илијин 3, Гаћиновић 1 (17 одбрана један седмерац)-

ЈУГОВИЋ: Скубан, Ковачевић 8 (2), Момчиловић 3, Драгојловић 3, Абрамовић, Травар, Косанчић (14 одбрана), Регодић 6, Шипка, Нинков 2, Ђукић, Рудић, Петровић 1, Андрић, Бошковић 5.