ПЛЕЈ-АУТ СУПЕРЛИГЕ ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ: Црвено-беле немоћне на југу

Рукометашице Војводине поражене су од Наисе са 24:29 (9:15) у првом колу плеј-аута Суперлиге Србије.
СРЛ

Домаће играчице су очекивано водиле и од почетка су наметнуле свој ритам игре. Гошће из Новог Сада су одржавале прикључак головима Наташе Ћетковић и Тамаре Новосел. Средином првог полувремена уследила је серија Нишлијки од четири гола, па су након 20 минута игре имале осетнију предност (11:6). У редовима Наисе бриљирале су Линеа Чочај и Бранка Стојановић.

У наставку сусрета виђена је слична игра. Бориле су се црвено-беле, Наташа Ћетковић је била убојита са седмераца и постигла је двоцифрен број погодака, али су Нишлијке успеле да играју у ритму из првог дела иодржавале су предност. Похвале је из редова Наисе заслужила голман Ања Недељковић која је уписала девет интервенција. Трачак наде гошћама су дали поготци Ане Чубрило и Наташе Ћетковић када су Новосађанке имале “само” пет голова заостатка на шест минута до краја. Искусније изабранице Славка Крњајца нису дозволиле да дође до изненађења, те су у првом колу плеј–аута уписале два бода.

В. Г.

Наиса - Војводина 29:24 (15:9)

НИШ: СЦ Чаир, гледалаца: 200. Судије: Антић и Јаковљевић. Седмерци: Наиса 4 (3), Војводина 7 (7). Искључења: Наиса 14, Војводина 12 минута.

НАИСА: А. Недељковић (6 одбрана), М. Недељковић, Конатар, Милошевић 2, Чочај 8, Ђорђевић, А. Ранђеловић, П. Ранђеловић, Ивановић, Ј. Стојановић 1, Николић 5 (2), Грујић 2, Букурић, Б. Стојановић 8, Кнежевић 3 (1).

ВОЈВОДИНА: Гутеша (2 одбране), Ћетковић 12 (9), Мијаиловић, Голушин 2, Чабаркапа, Граматова, Шаранчић (6 одбрана, 1 седмерац), Тодоровски 2, Чубрило 4, Сивчев 1, Булатовић, Новосел 2, Бахун, Дринић 1.