ПРВЕНАЦ НОВОСАЂАНКИ: Рукометашице Војводине уписале прву победу у сезони, пао Медицинар

Рукометашице Војводине савладале су  Медицинар у 12. колу Суперлиге Србије. Изабранице Игора Николића су имале успоне и падове у игри, али су успеле да упишу прву победу у сезони.
с

Новосађанке су играле сјајно у уводним минутима, ни налик оним лошим партијама из првог дела сезоне. Одбрана је била покретљива, напад ефикасан, па су Шапчанке имале три гола заостатка након пет минута.

Обе екипе су играле жустро и углавном биле непотпуне због великог броја искључења. Средином првог дела уследио је благи пад у игри домаћих, али то гошће нису искористиле. Након 20 минута црвено-беле су имале шест голова предности (12:6).

У наставку су се играчице Медицинара ,,пробудиле" и играле нешто конкретније. Свакако да треба похвалити навијаче из Шапца којих је дошло више десетина и здушно су подржавали гостујућу екипу. Публика је уживала средином другог полувремена пошто су оба тима била ефектна, па су се голови ређали као на траци.

Пред улазак у последњих десет минута екипе су се мучиле у реализацији, па су домаће и даље имале осетну предност.

Новосађанке су комбиновале у одбрани, па је неретко Милица Бахун играла фластера на бековима Медицинара. У финишу се на голу Воше разбранила Ања Гутеша и тако осигурала победу Новосађанкама.

У наредном колу Војводина гостује Црвеној звезди.

Војводина - Медицинар 36:28 (17:12)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 150. Судије: Боричић и Марковић. Седмерци: Војводина 6 (6), Медицинар 5 (5). Искључења: Војводина 6, Медицинар 10 минута.

ВОЈВОДИНА: Гутеша (6 одбрана), Аћимовић 5, Ћетковић 3 (3), Божић, Голушин, Чабаркапа 1, Граматова 6, Мијаиловић 3 (1), Шаранчић, Тодоровски 1, Чубрило 5, Сивчев 1, Булатовић (4 одбране), Новосел 3, Бахун 5, Митровић 1.

МЕДИЦИНАР: Јовановић 1, Илић, Лукић, Радић 3, А. Васић 4, Гезовић (3 одбране), Т. Васић 2, Цвејић, Благојевић 4, Стевић, Драгосављевић 11 (5), Мандић, Ракић 3, Вуксановић (1 одбрана).