СЕХА лига: Пораз Војводине у Букурешту у последњим секундама

Рукометаши војводине поражени су од румунске Стеауе са 27:28 (14:14) у трећем колу СЕХА Гаспром лиге.
RK Vojvodina/SEHA liga

У узбудљивој завршници Новосађани су имали реми у рукама, али је у последњием  секунду меча Грбовић распршио све снове о подели бодова. Изједначен резултат био би у потпуности праведан исход последње утакмице трећег кола, јер су оба тима током 60 минута игре имала пођеднако и успона и падова. На крају, више среће имала је домаћа екипа.

Незаустављива је била Војводина на почетку. Одлично је одрађивала посао у одбрани, а потом је на најбољи могући начин користила контре. Чак шест голова постигла је комбинација Грозданић – Станковић, пет из контра напада и један са линије пенала. После 10 минута Новосађани су водили 6:1 и потпуно су пореметили домаћина, који није могао да повеже конце. Војводина је изгледала као на тренингу, а такву ситуацију крунисали су Продановић и Овчина цепелином. Није, међутим, Стеауа смела да допусти да се настави оваква доминација гостију, па је некако консолидовала игру и почела и она да тресе мрежу. Коначно су се разиграли и остали рукометаши сем Хумета и румунска екипа припретила је први пут када је дошла на гол заостатка (11:10) па је Ројевић одмах реаговао. Стеауа је ушла у добар ритам и успела је да дође до изједначења пар секунди до одласка на полувреме.

Промениле су се улоге у наставку. Преко Ђорђескуа и Хумета Румуни су преокренули резултат и први пут повели у овом сусрету (16:14). Војводина је сада била та која је покушавала да ухвати прикључак. У нападу су Новосађани били без конкретне идеје и адекватног решења, а такво стање домаћини су оберучке прихватили и дошли су до четири гола предности (20:16). Тек у завршетку су црвено–бели заиграли знатно боље и преко расположених Овчине и Челице успели су да уведу меч у узбудљиву завршницу.  Изједначили три минута пре краја – 25:25. Ђорђеску је погодио за 27:26 и Воша је имала 60 секунди на располагању, које је одлично искористила јер је млади Томић изједначио резултат,а у последњем нападу Стеауа је лепом акцијом преко Грбовића ипак изборилау победу.

К. Б.

Стеауа Војводина 28:27 (14:14)

БУКУРЕШТ: Дворана Поливалента, гледалаца: 500. Искључења: Стеауа 10, Војводина 6 минута. Седмерци: Стеауа 4 (3), Војводина 4 (4).

СТЕАУА: Рапћиуга, Милошевић 2, Ставроситу 1, Јохансон, Станеску, Бечеру 1, Рошу 4, Бабасафари, Ђорђерску 6 (2), Константина, Вегар 1, Хумет 10, Бизау (1), Мерла, Грбовић 2.

ВОЈВОДИНА: Овчина 6, Милић, Челица 4, Потпара, Перовић, Марјанац 1, Ратковић 1, Продановић 2, Томић 1, Станковић 5, Николић, Тркуља, Веркић, Милашевић, Грозданић 7 (4), Радовић.

Стеауа – Војводина 28:27

Загреб – Извиђач 36:25

Татран  – Вардар 26:27

Металург – Нексе 27:32

Железничар – Мешков  30:32