СЕХА лига: Пораз Војводине у Скопљу

Рукометаши Војводине почели су поразом од вишеструког првака Европе – Вардара у у новој години у регионалној СЕХА лиги.
СЕХА: Шут Александра Бабића прати Немања Ратковић

Ово је била 11 победа македонског првака против Новосађана. Од првог минута домаćин је узео ствари у своје руке И контролисали меч све до краја.

Иако је Војводинин цреатор игре Немања Прибак пружио врло добру представу, то није било довољно да његов тим приреди изненађење у Скопљу. Вардар није могао да рачуна на Ивана Чупиćа и Патрика Валчака, док је Тимур Дибиров постигао погодак само са седмерца, а овај пут је играо нешто више од пет минута само зато што се Димитар Димитриоски повредио.

Оба тренера су искористила прилику да свим својим играчима пруже довољну минутажу, како би што спремније дочекали наступајуће мечеве. Војводина је успела да смањи вођство на три гола (20:17) 15 минута пре краја, али је искусна екипа Вардара лагано привела меч крају. На несреćу својих тимова, Кристијан Дисингер и Јовица Николиć нису успели да заврше меч због повреда.

У суботу (17.50), Војводина у Аркус лиги дочекује суботички Спартак.

Ј. Г.

Вардар – Војводина 25:21 (15:10)

СКОПЉЕ: СД “Јане Сандански”, без гледалаца, Судије: Митровић и Весовић (Црна гора), седмерци: Вардар 4 (4), Војводина 4 (4), искључења: Вардар 10, Војводина 8 минута.

ВАРДАР: Ристовски (9 одбрана), Јагуриновски, Стоилов 2, Димитриоски 3, Георгиоски 4, Карапалески, Дисингер 2, Јотић, Калараш 3, Гаџа 2, Талески 2, Дибиров 4 (4), Вујин 3, Векић, Кантегрел, Мисевски.

ВОЈВОДИНА: Куртеш 3, Милић, Мирковић 3, Прибак 3, Вуковљак, Миљковић, Миленковић 1, Арсенић (2 одбране), Рађеновић, Ратковиц   2, Томић 2, Станковић, Николи1, Шотић 6 (4), Бабић, Андрић (5 одбрана).