СЕХА: Ослабљена Воша до треће рецке

Рукометаши Војводине славили су против Извиђача у 8. колу СЕХА лиге и уписали су трећи тријумф у регионалном такмичењу.
Izvidjac Vojvodina/SEHA

Извиђач – Војводина 23:25 (10:12)

ЉУБУШКИ: Градска спортска дворана Љубушки, гледалаца: 150, Седмерци: Извиђач 3 (3), Војводина 5 (3). Искључења: Извиђач 8, Војводина 14 минута.

ИЗВИЂАЧ: Павлак, Миличевић 1, Алиловић 3, Бечић 2, Мишетић М, Чутура 2, Вукшић 2, Анђелић (9 одбрана), Приморац 1, Квесић (1 одбрана), Маретић 3, Калуђеровић 3, Мандић, Кордић 2, Мишетић Г, Делић 4 (3).

ВОЈВОДИНА: Милић 4, Мирковић 1, Челица 1, Потпара 3, Перовић, Маријанац, Продановић 3, Томић, Станковић 2 (1), Николић 6, Тркуља 1, Веркић (10 одбрана), Грозданић 4 (2).

Иако је шампион Босне и Херцеговине тежио да искористи то што су Новосађани дошли у знатно ослабљеном саставу како би забележио прву победу, екипа Бориса Ројевића одлично се снашла на тешком гостовању.

Само 13 играча је тренер Воше повео у Љубушки, а на терену су се нашли и ровити Веркић, Николић и Челица. Изједначена игра у првих 30 минута резултирала је смењивањем у вођству два ривала. Мало су се разбудили Новосађани и одвојили се на два гола вишка – 10:8. Имала је Воша и највећих плус 3, али је на одмор ипак отишла са вођством од 12:10.

Преломио је меч шампион Србије у наставку јер је одмах почео да решета мрежу ривала за великих шест голова предности – 18:12. Опустили су се гости и дозволили Извиђачу да се серијом 4–0 приближи на 21:19, а на мање од два минута до краја и на 24:22. Нису се, међутим, домаћи снашли у завршници и после пар дискутабилних судијских одлука пресудио им је Николић својим шестим голом на мечу.