Србија боља од Аустрије у трећем колу Трофеја Карпата

Рукометашице Србије победом су окончале учешће на међународном турниру Трофеј Карпата, чији је домаћин у претходна три дана била румунска Бистрица.
Рукометни савез Србије

Након тријумфа над Шпанијом и пораза од Румуније, наша селекција је у утакмици трећег кола савладала Аустрију са 30:29 (13:14). У резултатски неизвесном мечу, након међусобног смењивања вођства, Србија је први део игре завршила са голом заостатка. Изједначена борба је пратила и наставак меча, али наша селекција је средином другог полувремена игре успела да дође до три гола предности.

Иако је ривал неколико минута касније успео да ту предност анулира, Србија поново преузима иницијативу и у финишу сусрета враћа предност од три поготка коју је Аустрија успела тек да смањи на крају.

Најефикасније у редовима Србије биле су Јелена Лавко и Јована Стоиљковић са по осам постигнутих погодака, а пратила их је Александра Стаменић са седам голова у мрежи Аустрије.

За играча утакмице проглашена је Кристина Лишчевић.

Србија - Аустрија 30:29 (13:14)

СРБИЈА: Ћетковић, Стошић, Вукајловић, Лавко 8, Агбаба, Ђурашиновић, Нуковић, Јањушевић 1, Рисовић, Којић 1, Јововић, Стаменић 7, Бојичић 1, Стоиљковић 8, Радевић, Табак, Лишчевић 3, Петровић 1, Граовац

АУСТРИЈА: Л. Иванчок, К. Панџа, Фреј 6, Шиндлер 1, Ковакс 3, Томасини 2, Вес, Блажек, Рајхарт 1, Драмац 2, Кајзер, И. Иванчок 5, Литнер, Нидхарт 7, Сабатниг 2, А. Панџа.