СУПЕРЛИГА Б ЗА РУКОМЕТАШЕ: Лидер смењен у Црвенки

Сјајни рукометни дерби у Црвенки подсетио је на времена када су „веверице“ харале и југословенском лигом. Изабраници Горана Ђуровића су, надахнутом игром, с челне позиције свргнули Кикинду Гриндекс, победивши је с 30:26.
Ђорђо Бојанић

Одлично су рукометаши Црвенка Јафе отворили сусрет, повели с 3:0 и у игри гол за гол, с три поготка вишка, отишли на одмор. Слика се није мењала ни у другом делу, па су, ношени подршком с трибина које су биле добро попуњене, у 45. минуту, с два узастопна гола Мирића, повели 22:17 и већ тада се наслућивао победник. Но, Кикинђани, предвођени капитеном Лисицом, нису се предавали, вребали су грешке домаћина и у 54. минуту смањили предност домаћих на само два гола (25:23). Ипак, бековска осовина Фејеш-Бекић-Ивић сјајно је проналазила на црти пивота Рачића, који је био незаустављив, па су „веверице“ у последњи минут ушле са три гола предности (28:25).

За најбољег играча сусрета проглашен је креатор игре домаћина Лео Фејеш, а у наредном колу црвеначки рукометаши иду у госте обреновачком Радничком.

Ђ. Бојанић

Црвенка ЈафаКикинда Гриндекс 30:26 (15:12)

ЦРВЕНКА: Спортска хала „Слободан Чиле Мишковић“, гледалаца 800. Судије: Иван Мошорински (Нови Сад) и Александар Панџић (Зрењанин). Седмерци: Црвенка Јафа 7(6), Кикинда Гриндекс 4(4). Искључења: Црвенка Јафа 8, Кикинда Гриндекс 8 минута.

ЦРВЕНКА ЈАФА: Карановић, Мирић 5 (4-3), Рачић 7, Пролић, Ласица, Швељо 1, Николић, Ивић 4, Бекић 4, Павићевић 1, Весковић, Томић 1, З. Драгић, С. Драгић, Медић, Фејеш 7 (3-3).

КИКИНДА ГРИНДЕКС: Мајкић, Лисица 8, Георгијевски, Трнинић, Гамбер 1, Мишков, Тодоров, Врговић 7 (4-4), Панић 3, Баста, Татари 1, Китановић, Стојановић, Јовановић 4, Бошковић 2, Јепурски.