Суперлига плеј-аут: Победа Новосађанки на Сланој бари

Рукометашице Војводине победом су започеле доигравањем у плеј-аут делу Суперлиге, а снагу Новосађанки најбоље су осетиле играчице београдског Јуниора.
Rukometasice Vojvodine/ZRK Vojvodina

Нови стратег Новосађанки, искусни тренер Ђурађ Трбојевић, очито је удахнуо нову енергију својим рукометашицама, које су просто летеле по терену. Уз то, Трбојевић је играчицама поделио и нове “дужности”, што је поправило и њихову ангажованост и ефикасност.

Вођство домаћина од 4:0 натерало је тренера гошћи Зорана Валдевита да затражи рано тајм-аут. Видевши да највећа опасност прети од Јелене Стекић, Валдевит је покушао да је изолује из игре, што је отворило простор да до изражаја дође Наташа Ловрић. Она је изузетно повезала игру Војводине у нападу и дала допринос континуитету постизања погодака.

Једно од главних рола имала је и голманка Невена Радојчић која је била велика препрека за играчице Јуниора. Такође, и боља физичка спрема рукометашица Војводине допринело је томе да Трбојевићеве изабранице на одмор оду са седам голова предности. Наставак је донео потпуно доминацију домаћина, повеле су чак 13 голова разлике, да би последњих десетак минута протекло у потпуној јурњави играчица обе екипе, без играња одбране.

Ј. Галић

Војводина - Јуниор 34:23 (18:11)

НОВИ САД: СЦ “Слана бара”, гледалаца 200, судије: Пендић и Обрадовић (Београд). Седмерци: Војводина 6 (4), Јуниор 4 (3). Искључења: Војводина 4, Јуниор 10 минута.

ВОЈВОДИНА: Гутеша, Милетић, Величковић, Чаушевић 5, М. Ловрић, Голушин 5, Стекић 10 (2), Н. Ловрић 5, Берак 1, Радојчић (18 одбрана, 1 седмерац), Дмитровић 5 (2), Јеркић, Ћазић 2, Микушак, Ловре 1.

ЈУНИОР: Јанковић, Поткоњак 1, Ђурковић 1, Булатовић 6, Јелић, Стошић 2, Клицов 2, Манојловић 4 (2), Богуновић 2 (1), Симатовић 3, Томашевић (3 одбране, 1 седмерац), Краљевски 1, Пушоња 1.