Суперлига рукометашице: Јагодинки јесење првакиње

ЈАГОДИНА: У деветом, последњем колу рукометне Суперлиге Србије за жене, ЖОРК Јагодина је вечерас на свом терену, у дерби утакмици, победила ЖРК Бекамент из Буковичке Бање са 22:18 (11:8) и освојиле јесењу титулу.
Jagodina-Bekament/RSS

Утакмица је играна у Спортској хали ЈАССА, пред око 400 гледалаца а реч је о досада непораженим екипама.

Ово је први пораз Бекамента.

Утакмица, борбена, на моменте груба и са мало голова. Јагодинке су водиле са 4:0 а први гол гошће су дале у десетој минути утакмице. У 19. минути гошће су изједначиле на 5:5 а на одмор се отишло са три гол предности за домаћу екипу.

И после одмора настављено је истим темпом, а гол разлика се кретала од два до пет голова у корист домаћина. У 50. минути је било пет голова разлике за домаћина.

Вечерашња победа Јагодинкама, осим јесење титуле, доноси и предност у трци за прво место и шампионску титулу, против великог ривала из Буковичке Бање.