Суперлига: Шампион преко Панчева граби ка титули

Војвођански дерби и трећи пут ове сезоне припао је рукометашима Војводине, док је Динамо опет остао кратких рукава.
Rukometasi Vojvodine/SEHA liga

Актуелни шампион из Новог Сада забележио је шести тријумф у плеј–офу Суперлиге и пошто је узео бодове Металопластици и сада Панчевцима решио је скоро све дилеме у вези са одбраном титуле, а остало је још четири кола до краја. Војводина је непоражена у домаћем првенству и врх табеле чува с максималних 12 бодова, четири више од другопласираних Шапчана.

Као што су оба табора окарактерисала и претходне међусобне дуеле и овај је био права мушка утакмица. Играла су оба тима чврсту одбрану, а нису се штедела ни у нападу. Новосађани су допустили домаћину да поведе само на почетку (1:0) и потом су одмах преузели контролу на терену. Домаћини су са пар грешака помогли Воши, која је преко Илића и после две контре у којима је погађао Тркуља дошла до шест голова предности (11:5). Успео је да се тргне Динамо, искористио је тренутке опуштања гостију и серијом 4:0 смањио је заостатак на 11:9. До одласка на полувреме Грозданић је после веће паузе постигао гол за Новосађане, који су на одмор отишли резултатом 12:9.

Само на кратко су у наставку домаћини наговестили евентуалну неизвесност (12:10), да би Војводина поново успоставила доминацију на терену и вратила предност од плус шест – 18:12. Нису имали Панчевци решења за госте, који су их разбијали контрама и убрзо су дошли и до максималних седам голова вишка (22:15). Голман Веркић је био на висини задатка током целог меча, а у последим минутима опао је темпо, па се Динамо приближио на три разлике (24:21) и тако само ублажио пораз.

К. Бугарски

Динамо Војводина 21:24 (9:12)

ПАНЧЕВО: Дворана Стрелиште, гледалаца: 550, судије: Марковић, Боричић (Београд). Семдерци: Динамо 3 (2), Војводина 1 (0). Искључења: Динамо 6, Војводина 16 минута.

ДИНАМО: Пилиповић 3 (2), Радановић, Дистол 2, Костадиновић 1, Златановић, Димитријевић, Милошевић 3, Савић 1, Радовановић, Павловић, Стојановић, Миленковић 3, Баруyић 3, Јездимировић, Вучковић 5, Јовановић.

ВОЈВОДИНА: Мирковић 1, Продановић, Веркић 1, Милашевић, Маријанац, Перовић, Станковић, Вучићевић 1, Грозданић 1, Ратковић, Николић 6, Томић 1, Илић 3, Тркуља 4, Овчина 3, Челица 3.