РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ БОЉИ ОД ОБИЛИЋА: Шампион рутински до бодова

Рукометаши Војводине савладали су Обилић у последњем колу лигашког дела Суперлиге Србије.
1

Ово је 21. тријумф за Новосађане у елитном рангу српског рукомета.

Солидно су стартовали гости и након пет минута водили су са 3:2. Малобројну публику разгалиле су две везане одбране Франа Лучин. Брзо се Воша разиграла и на половини првог дела имала је три гола више 11:8. Код Београђана је запажену ролу имао голман Душан Тасић који је имао неколико сјајних интервенција и одбрањен седмерац Петру Ђорђићу.

У другом полувремебу Војводина је постепено ,,млела" противника и било је јасно да ће уписати још једну, убедљиву победу. На истеку 47. минута домаћи су имали 20 голова предности (36:16). Ово је била добра прилика да се уиграју момци који су имали мању минутажу као и они који се опорављају од повреде. Свакако да Бориса Ројевића може да радује још једна сјајна партија Вукашина Воркапића.

Најбољи актер сусрета био је Аиди Азиз.

Војводина - Обилић 45:19 (22:12)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 200. Судије: Мусић и Ђурашиновић. Седмерци: Војводина 4 (3), Обилић 5 (2). Искључења: Војводина 4, Обилић минута.

ВОЈВОДИНА: Лучин (10 одбрана, 3 седмерца), Воркапић 9 (2), Вуковљак, Азиз 7, Ратковић 7, Трнавац (5 одбрана), Миленковић 2, Сунајко 4, Пушица, Рађеновић 1, Пешић 3, Ђорђић 2 (1), Томић 2, Голубовић 4, Пуховски 3, Николић 1.

ОБИЛИЋ: Остојић 3, Савић, Гојковић, Младеновић, Денић 1, Иванић 5, Јовановић 1, Чоловић, Мандић 2, Турудић, Станић 4, Бандука 3 (2), Сладић, Тасић (8 одбрана).