Суперлига Ж: Жарковићева бројала до дванаест

Рукометашице Војводине победом над Младим радником започело је надметање у другом делу Суперлиге.
ЖРК Војводина/Нерешива енигма за гошће: Тамара Жарковић

Изабранице Милета Зечевића славиле су убедљиво, захваљујући бољој и концентрисанијој игри у другом полувремену, а предводила их је голгетерски расположена, сигурна и борбена Тамара Жарковић постигавши 12 голова.

За разлику од другог полувремена, када су захваљујући бољој физичкој припреми одржавали висок темпо игре, Новосађанке су у првом направиле много техничких грешака и непрецизних додавања, што је омогућило гошћама да стекну предност и од пет голова разлике. Све до 14. минута виђена је уједначена игра (9:9), да би рукометашице Војводине несхватљиво заиграле хаотично у нападу и екипи из Радинца отвориле могућност да преко Јоване Јовановић, Милице Петровић и Мирјане Обреновић постигну лаке голове и стекну пристојно вођство.

Тада је интензитет и течност у нападу давала Ана Лазић, што је поред квалитетне реализације допринело високој победи. У одбрани су блистале Милица Ђукић и Емилија Лазић, док је на голу до изражаја дошла млада Сара Ивошевић. Тренер Зечевић шансу је пружио свим играчицама, а први гол у елитном друштву постигла је петнаестогодишња Јелена Чабаркапа.

Војводина - Млади радник 38:29 (19:17)

НОВИ САД: СЦ “Слана бара”, судије: Мусић и Ђурашиновић (Врбас). Седмерци: Војводина 5 (5), Млади радник 6 (4), искључења: Војводина 10, Млади радник 8 минута.

ВОЈВОДИНА: Гутеша (4 одбране), Вулић 3, Чаушевић 2, Жарковић 12 (4), Ђукић 3, Кнежев, А. Лазић 7 (1), Ивошевић (11 одбрана, седмерац), Берак 3, Величковић 2, Е. Лазић, Раич, Чабаркапа 1, Зечевић 5, Бјелица.

МЛАДИ РАДНИК: Митровић, Петровић 5, Обреновић 5, Палочевић 3, Ђорђевић, Јовановић 8 (1), Нинић 2, Савић 1, Милорадовић, Милојковић (11 одбрана), Филиповић 1 (1), Стојановић, Анђеловић, Којић 2 (1), Тешић 2 (1), Виријевић.